Žiaci žiarskeho gymnázia už športujú na nových ihriskách

Banskobystrický samosprávny kraj investoval do výstavby športového areálu pri Gymnáziu Milana Rúfusa v Žiari nad Hronom viac ako 225-tisíc eur, spolu s rekonštrukciou školského dvora presiahli tohtoročné investície župy len v tejto škole sumu 300-tisíc eur. Nové športoviská dnes slávnostne odovzdali do užívania.

Trávnatú plochu so zvyškami asfaltu, ktorá nebola vhodná na športové aktivity, nahradili v areáli Gymnázia Milana Rúfusa v Žiari nad Hronom nové, supermoderné športoviská. Banskobystrický samosprávny kraj do samotnej výstavby športovísk investoval viac ako 225-tisíc eur, ďalších 75-tisíc išlo tento rok do rekonštrukcie školského dvora a priľahlej parkovacej plochy.

Viac ako štyristo gymnazistov tak už môže využívať atletický ovál, doskočisko pre skok do diaľky na konci dráhy, multifunkčné ihrisko aj basketbalové ihrisko.

„Som hrdý, že konečne sa podarilo zrealizovať túto investíciu. Dnes má žiarske gymnázium také športoviská, aké sa na moderný kraj a moderné Slovensko patrí. Podarilo sa to vďaka spolupráci župy, poslancov za okres, vedenia mesta a školy a ja chcem poďakovať všetkým, ktorí sa o takýto úspech pričinili. Do škôl sme ako kraj investovali štvornásobne viac peňazí ako predošlé vedenie a aj toto je jeden z konkrétnych výsledkov,“

povedal podpredseda BBSK Ondrej Lunter, ktorý sa dnešného slávnostného otvorenia zúčastnil.

Ihrisko budú v čase vyučovania prednostne využívať študenti gymnázia, prípadne iných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja. Pre verejnosť budú športoviská prístupné v stanovených hodinách, škola tiež vyjde v ústrety mestskému športovému klubu pre tréningy i súťaže.

„Šport je životný štýl, je to spôsob, ako tráviť voľný čas, má nezastupiteľný výchovný potenciál, zoceľuje, buduje priateľstvá, otvára svet. Preto verím, že investície vložené do výstavby nášho areálu, boli dobre použité. Prinesú úžitok všetkým, ktorí budú hracie plochy využívať. Zrealizovaním výstavby bolo vytvorené prostredie pre užitočnú aktivitu, na priateľské stretnutia, na otvorený ľudský dialóg. Je to priestor dôležitý nielen pre našu školu, ale aj pre komunitu mesta a blízkeho okolia,“

povedala riaditeľka školy Dana Paálová.

Gymnázium Milana Rúfusa v Žiari nad Hronom je škola s viac ako šesťdesiatročnou tradíciou. Je to gymnázium so štvorročným učebným programom aj osemročným učebným programom, prioritou školy je kvalitné a efektívne vzdelávanie, moderné materiálno-technické vybavenie a podpora mimoškolskej činnosti. Škola sa pravidelne zapája do rôznych projektov, vyučuje päť cudzích jazykov s rozšírenou dotáciou a ponúka bohatý výber voliteľných predmetov.

BBSK, Lenka Štepáneková, foto: Marek Mačica

Pozri tiež

Na Technickej univerzite vo Zvolene nájdu študenti nový priestor pre sebarozvoj

Úplne prvý Welcome Hub Banskobystrického kraja včera slávnostne otvorili na Technickej univerzite vo Zvolene. Slúžiť …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *