Župné trhy v Banskobystrickom kraji

Nakupujte od miestnych – ŽUPNÝ TRH VO ZVOLENE. Miestni producenti a farmári sa vďaka podpore Banskobystrického samosprávneho kraja vyberú medzi vás na ŽUPNÝ TRH. Priamo na námestí si rozložia svoje stánky a naplnia ich rozmanitými lokálnymi výrobkami tradičnej remeselnej výroby a lahodnými produktmi miestnych fariem.

Župné trhy podporujú regionálnych remeselných výrobcov, malých pestovateľov a chovateľov v rámci Banskobystrického kraja a vytvárajú nový prezentačný a predajný priestor. Tak pomáhajú zviditeľniť a priblížiť ich prácu, rozmanité príbehy a život, ktorý zasvätili zachovávaniu odkazu predkov mladším generáciám.

Dátum konania:.15.7.2022 (piatok) v čase od 10.00 hod do 20.00 hod

Miesto konania: Zvolen – Námestie SNP (pri fontáne)

Chýbať nebudú ochutnávky ani originálne výrobky, ktoré tvoria miestni ľudia z Banskobystrického kraja s láskou, z lokálnych surovín a s ohľadom na zachovávanie tradícií.

Atmosféru podujatia spríjemní a podčiarkne sprievodný program – vystúpenie detského folklórneho súboru a tvorivé dielne.

Sprievodný program:

11:00 – 13:00 Tvorivé dielne pre deti Drevenô koliesko

14:00 – 16:00 Tvorivé dielne s Matúšom Fiľom: Výroba sviečky

17:00 – 17:30 DFS Zornička

Zmena programu je vyhradená.

Spoznajte regionálnych producentov z Banskobystrického kraja, pokochajte sa krásou jedinečných lokálnych výrobkov a nechajte sa prekvapiť chuťou a vôňami výnimočných regionálnych špecialít.

Príďte na Župné trhy a zoberte aj priateľov, príbuzných a známych, aby sa krása tradičných remesiel a kvalita miestnych farmárskych výrobkov šírila ďalej.

Župné trhy vám prináša: Banskobystrický samosprávny kraj, Rozvojová agentúra BBSK, Regionálne pulty, Mesto Zvolen

Mesto Zvolen

Pozri tiež

Dobrá správa pre banskobystrických skejterov a hokejbalistov

Komunita skejterov a hokejbalistov v Banskej Bystrici dlhé roky volá po výstavbe nových športovísk, na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *