Zvolenčania sú podľa prieskumu spokojnejší

Z dotazníkového prieskumu vyplynulo, že so šestnástimi oblasťami svojho života sú spokojnejší ako v rokoch 2020 aj 2021.

Zvolenčania majú tradične od mája do júla možnosť vystaviť svojej samospráve vlastné vysvedčenie. Mieru spokojnosti so službami mesta známkujú „ako v škole“, teda 1 je najlepšia a 5 najhoršia známka. Tohtoročné hodnotenie ukázalo nárast spokojnosti vo väčšine oblastí života. Kým v rokoch 2020 a 2021 bola zvolenská samospráva ohodnotená priemernými známkami 2,73 a 3,09 v aktuálnom roku nastalo zlepšenie na hodnotu 2,68.

 „Výsledok ukazuje, že Zvolenčania majú zo života vo svojom meste lepší pocit a to je veľmi príjemné zistenie. Určite však nie dôvod na uspokojenie. Stále máme množstvo príležitostí na zmenu k lepšiemu, práve na ne sa budeme sústrediť aj naďalej,“ zhodnotila Lenka Balkovičová, primátorka mesta Zvolen.

Respondenti v prieskume najviac oceňujú zlepšenie oproti minulému roku v starostlivosti o zeleň a Park Ľ. Štúra. Pozitívne hodnotia aj priestor pred osobnou železničnou stanicou rovnako ako kultúrny a spoločenský život v meste.

„Najlepšie priemerné známky získali v tomto roku od obyvateľov mesta oblasti vzdelávanie, životné prostredie, sociálne služby, cestovný ruch a kultúra. Tieto oblasti boli v prvej „päťke“ aj minulý rok,“ vyjadrila sa Dagmar Weisová z odboru rozvoja mesta. Horšie bola hodnotená dopravná infraštruktúra či šport.

Do prieskumu bolo zaradených 332 platných dotazníkov doručených v papierovej alebo online podobe.

Mesto ZV, Ľubomíra Honíšková

 

 

Pozri tiež

Na Technickej univerzite vo Zvolene nájdu študenti nový priestor pre sebarozvoj

Úplne prvý Welcome Hub Banskobystrického kraja včera slávnostne otvorili na Technickej univerzite vo Zvolene. Slúžiť …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *