Stredoškoláci z Banskej Bystrice uspeli v iniciatíve Európsky týždeň odborných zručností

Slovenskí stredoškoláci uspeli na európskej úrovni. Projekt o ochrane včiel žiakov banskobystrickej SOŠ na ulici Pod Bánošom sa prebojoval medzi dva najlepšie projekty. Informovalo o tom Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. 

SAAIC – Národná agentúra programu Erasmus+ pre vzdelávanie a odbornú prípravu s radosťou informuje o vynikajúcich úspechoch slovenských riešiteľov projektov Erasmus+ v rámci iniciatívy Európskej komisie, Európskeho týždňa odborných zručností 2020. Súčasťou Európskeho týždňa odborných zručností sú každoročne udeľované Ceny výnimočnosti v odbornom vzdelávaní a príprave vo viacerých kategóriách.

Študenti banskobystrickej SOŠ na ulici Pod Bánošom boli odbornou porotou nominovaní do verejného hlasovania v kategórii „European Funding for Excellence Awards – Erasmus+ dištančné vzdelávanie“  s projektom „Inovatívny nástroj zmiešaného vyučovania o bezpečnom manažmente ochrany včiel pred škodcami“, v rámci iniciatívy BLESABEE – od zdravých včiel k zdravým ľuďom.

V tejto kategórii prebieha do 10. novembra 2020 (22:00) verejné hlasovanie na webstránkach Európskej komisie, v ktorom je možné projekt pochádzajúci zo Slovenska stále podporiť. Hlasovanie prebieha na stránkach Európskej komisie: https://ec.europa.eu/social/vocational-skills-week/nominees_en a ponúka vynikajúcu príležitosť podporiť vo vysokej medzinárodnej konkurencii práve slovenský projekt.

Európsky týždeň odborných zručností je iniciatíva Európskej komisie prvýkrát vyhlásená v roku 2016. Jej zámerom je zvýšiť kvalitu a atraktívnosť odborného vzdelávania a prípravy (OVP), ktoré je schopné poskytnúť ľuďom zručnosti potrebné na naplnenie osobného, ale aj profesionálneho života. Iniciatíva zahŕňa podujatia v členských krajinách Európskej únie, ktoré sa konajú na miestnej, regionálnej, národnej alebo európskej úrovni. Témou roku 2020 je „Prechod na zelené a digitálne OVP“. Hlavné podujatie piateho ročníka, na ktorom budú slávnostne vyhlásení aj víťazi Cien výnimočnosti, sa bude konať v nemeckom Berlíne od 9. do 13. novembra 2020 po prvýkrát online.

Súťaže vyhlásené SAAIC – Národnou agentúrou programu Erasmus+ pre vzdelávanie a odbornú prípravu v rámci Európskeho týždňa odborných zručností nájdete na našich webstránkach. Viac informácií o programe Erasmus+ nájdete na www.erasmusplus.sk.

zdroj: minedu, ilustračné foto: SOŠ na ul. pod Bánošom

Pozri tiež

Archeológia v Stredoslovenskom múzeu priblíži spôsoby odievania v dávnej minulosti

Móda je neodmysliteľnou súčasťou našich životov už od nepamäti. Neustále sa vyvíja a odzrkadľuje aktuálne obdobie. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *