Stredoslovenské múzeum dočasne mení otváracie hodiny

Solitér námestia SNP dostane novú tvár. Stredoslovenské múzeum po rokoch pristúpilo k reštaurátorským prácam na fasáde Thurzovho domu. Tie do istej miery obmedzia jeho normálne fungovanie. Zvýšená hlučnosť a prašnosť sa tak podpíšu aj pod dočasnú zmenu otváracích hodín pre verejnosť. Informovala o tom Kristína Hatarová, PR manažér Stredoslovenského múzea.

 V Thurzovom dome sú momentálne okrem výtvarných diel Karola Molnára inštalované hneď dve ďalšie zaujímavé výstavy. Ide o tematické expozície, ku ktorým patrí „Jeseň na dedine“ a „S kompasom v ruke“. Stredoslovenské múzeum sa rozhodlo pristúpiť k dočasnej úprave otváracích hodín tak, aby boli čo najmenej obmedzovaní reštaurátori pracujúci na jeho rekonštrukcii, ako aj samotní návštevníci obľúbeného Thurzovho domu.

„V Stredoslovenskom múzeu sa tešíme, že sa nám konečne podarilo pristúpiť k obnove fasády Thurzovho domu. Zároveň ale chceme, aby aj napriek reštaurátorským prácam neboli nejako výrazne obmedzovaní naši návštevníci. V Thurzovom dome sa totiž momentálne nachádza viacero zaujímavých výstav, ktoré sa oplatí vidieť. Aj preto sme sa spolu s našim zriaďovateľom, Banskobystrickým samosprávnym krajom, dohodli na zmene otváracích hodín. Vyskúšame si pritom novinku – dočasnú prístupnosť v podvečernom čase,“

upresnil riaditeľ Stredoslovenského múzea Marcel Pecník.

Už od 29.09.2020 Thurzov dom svojich návštevníkov privíta od stredy až do piatku v čase od 16:00 do 20:00 hodiny. Cez víkend jeho priestory môžete navštíviť od 14:00 do 18:00 hodiny.

Stredoslovenské múzeum pristupuje od 1.10.2020 k zmene otváracích hodín aj vo svojich ďalších expozíciách, a to v režime zimnej sezóny. Tihányiovský kaštieľ, ako aj Matejov dom budú pre návštevníkov prístupné od utorku do piatku v čase od 9:00 do 17:00 hodiny. Počas víkendu sa ich priestory otvoria od 13:00 až do 17:00 hodiny.

zdroj a foto: TS Stredoslovenské múzeum, Kristína Hatarová

Pozri tiež

Slovenská pošta upozorňuje na podvodné e-maily

Slovenská pošta vyzýva klientov k opatrnosti pred ďalšími falošnými e-mailami a upozorňuje, že si nikdy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *