Stretnutia s minulosťou v online priestore

Obľúbené cyklické podujatie Stretnutia s minulosťou, ktoré zvykne konať v Thurzovom dome, mení na čas svoje pôsobisko. V súvislosti s aktuálnou situáciou prechádza do online priestoru. Už 28.10.2020 o 18:30 hod. sa tak priaznivci tohto formátu môžu tešiť na živé vysielanie uskutočnené prostredníctvom sociálnej siete Stredoslovenského múzea.

Vzhľadom na pandemickú situáciu na Slovensku, upravuje charakter svojich plánovaných podujatí aj Stredoslovenské múzeum. Svojim priaznivcom sa snaží prostredníctvom komentovaných prehliadok výstav a expozícií ponúknuť priestor na oddych a načerpanie nových informácií. Vzhľadom na to sa dočasne mení aj formát obľúbených cyklických podujatí. Cestovateľské utorky si môžu pozrieť a vypočuť ako podčasť na sociálnej sieti, a to každý utorok o 17 – tej hodine. Najnovšie sa zmena dotýka aj obľúbených Stretnutí s minulosťou. Už na budúcu stredu 28.10. 2020 bude hosťom archeológ JUDr. Mgr. Martin Kvietok. Divákom ponúkne tému: Archeológia v Banskej Bystrici v rokoch 2015-2020. Sonda do dejín života v kráľovskom meste.

„V Banskej Bystrici v rokoch 2015 – 2020 prebehlo množstvo záchranných archeologických výskumov. S niektorými najzaujímavejšími výsledkami by sme sa chceli podeliť aj s Banskobystričanmi, pretože prinášajú mnoho nových informácií o dejinách ich mesta. Poslucháči sa oboznámia s tajomstvami ležiacimi pod dnešným Huštákom, či na dvoroch za meštianskymi domami. Povieme si niečo o cintoríne pri bývalom kostole sv. Ducha, o Zlatníckej bašte o najnovších nálezoch z  kostola sv. Alžbety“,

priblížil Kvietok.

Záujemcovia si budú môcť všetky zaujímavosti vypočuť priamo cez živé online vysielanie.

„Rozhodli sme sa využiť všetky dostupné možnosti na to, aby sme zostali pre našich priaznivcov ´otvorení´ čo najviac. Sociálne siete nám pri tom poskytujú dostatočný priestor. Aspoň čiastočne tak vieme ponúknuť alebo nahradiť niektoré podujatia a preniesť ich do online sveta. Cestovateľský utorok už prinášame ako videozáznam s tým, že sme ho rozdelili na tri kratšie časti. Takže každý októbrový utorok sa je určite na čo tešiť. Stretnutia s minulosťou nie sú výnimkou. Špeciálne budú tým, že ich odvysielame naživo cez náš účet na Facebooku. Naši diváci sa tak budú môcť zapojiť aj do diskusie, na ktorú sú už zvyknutý z iných akcií“,

upresňuje PR manažérka Stredoslovenského múzea Kristína Hatarová.

Stretnutia s minulosťou môžete sledovať naživo už 28.10.2020 o 18:30 hod. priamo cez facebookový účet Stredoslovenského múzea – https://www.facebook.com/stredoslovenske.muzeum.

  Kristína Hatarová, SSM, foto: mp

Pozri tiež

Rozprávanie významných osobnosti z vedeckej a kultúrnej obce – živý prenos

Nenechajte si ujsť ďalšie pútavé rozprávanie významných osobnosti z vedeckej a kultúrnej obce. Náš hosť …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *