Foto: Stretnutie pedagógov seniorov na ZŠ Trieda SNP 20 v Banskej Bystrici opäť nádherné

Na starej dobrej „20-tke“ sa opäť stretli pedagógovia seniori. ZŠ Trieda SNP 20 si vždy v mesiaci úcty k starším spomenie na svojich bývalých kolegov a pripravuje už dlhodobo pre nich milé podujatie.

Nielen pestrý program a návrat do školských čias čakali na seniorov – učiteľov. Vrúcne objatia, rozhovory, spomienky. Prišlo znova viac ako 30 pedagógov, ktorí strávili v škole mnoho a mnoho rokov, odučili tisíce hodín a stovky žiakov.

Žiaci si pripravili program, ktorý učiteľov veľmi potešil

Po úvodnom príhovore zástupkyne školy Mgr. Danky Bugáňovej sa začal program, ktorí si pripravili súčasní žiaci školy. Básničky, pieseň Horehronie, tanec. To všetko potešilo srdcia učiteľov. Netradične sa im dostalo vďaky aj za bývalých žiakov. Básňou Čo si mi dal učiteľ sa im v mene všetkých bývalých žiakov školy poďakovali Miroslav a Martin. Seniorom, na ktorých to nie je poznať, dobre padlo poďakovanie za ich dlhoročnú prácu rovnako ako aj milé a dôkladne natrénované vystúpenia najmenších žiačikov školy. Za starších žiakov nádherne zaspievali dve dievčatá, ktoré boli aj pri najzaujímavejšej časti stretnutia. Do školských lavíc si nesadli žiaci, ale bývalí učitelia školy.

Keď učitelia sú žiakmi a žiaci učiteľmi

Doba nezadržateľne ide vpred a tak namiesto učebníc dostali pedagógovia do rúk tablety. Niektorým moderná technológia nerobila väčšie problémy, ostatní si radi nechali poradiť od žiakov, ktorí sa tak na chvíľu stali učiteľmi. Po nezvyčajnom vyučovaní dostali za odmenu všetci zúčastnení vysvedčenie. Keďže to zvládli na výbornú, všetci skončili s vyznamenaním.

Úsmev na tvárach skúsených učiteľov nešiel vymazať ani keď sa krátky ale krásny čas strávený spolu chýlil ku koncu. Tak ako ľudia prichádzajú, tak aj odchádzajú a na stretnutie žiaľ už nikdy neprídu nezabudnuteľný učiteľ Prírodopisu a ďalší vynikajúci učiteľ Zemepisu. Pán učiteľ Babčan  a pán učiteľ Trnovský však ostanú navždy v spomienkach svojich kolegov a žiakov.

O rok nech nikto nechýba

Všetci si spolu na záver urobili pamätnú fotografiu a po malom občerstvení a rozhovoroch sa zas jeden po druhom poberali domov. Prajeme im, nech o rok nikto nechýba a aby si zo stretnutia zachovali krásne spomienky.

mp

 

Pozri tiež

Foto: Ďalší úspešný ročník podujatia „Večer stretnutia seniorov“ je za nami

Vo štvrtok 24. októbra 2019 sa v priestoroch jedálne Základnej a materskej školy Radvanská 1 v Banskej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *