STRUČNE ZO ZASTUPITEĽSTVA BBSK

KRAJ UROBIL ĎALŠÍ VEĽKÝ KROK K CESTE NA PRŠIANSKU TERASU

Poslanci Banskobystrického samosprávneho kraja včera rozhodli o výkupe pozemkov pod novú prístupovú cestu na Pršiansku terasu – celkovo ide o viac ako 14-tisíc metrov štvorcových, za ktoré BBSK podľa znaleckého posudku zaplatí vyše 576-tisíc eur.

V krátkom čase ide o ďalší významný krok zo strany kraja, ktorý povedie k riešeniu dlhodobého problému, ktorý trápi nielen obyvateľov Pršianskej terasy, ale aj ľudí z obce Horné Pršany.

BBSK vo februári tohto roka s Mestom Banská Bystrica podpísal zmluvu a prevzal kompletnú projektovú dokumentáciu k ceste. Zároveň však pri kontrole týchto dokladov zistil pochybenia, ku ktorým došlo pred viac ako dvadsiatimi rokmi a ktoré teraz vysporadúva.

BBSK ODPUSTÍ PODNIKATEĽOM POLOVICU NÁJMOV

Pomocnú ruku podnikateľom, ktorí si priestory prenajímajú od Banskobystrického samosprávneho kraja a organizácií v jeho zriaďovateľskej pôsobnosti, včera podalo župné zastupiteľstvo.

Poslanci odsúhlasili odpustenie polovice sumy nájmov pre tých, ktorí mali počas koronakrízy znemožnené predmet nájmu užívať v zmysle príslušných opatrení orgánov štátnej správy na úseku verejného zdravotníctva, tiež v súvislosti s uzatvorením škôl alebo mal nájomca podstatne obmedzené užívanie predmetu nájmu zákazom prítomnosti verejnosti.

Refundáciu nákladov, ktoré takto vzniknú, si bude BBSK uplatňovať z dotácie Ministerstva hospodárstva SR.

ŽUPA ZVEREJNÍ NA WEBE AKTIVITU POSLANCOV PRI HLASOVANIACH

Obyvatelia kraja si už čoskoro na webových stránkach BBSK nájdu štatistiky, ktoré hovoria o účasti konkrétnych poslancov na jednotlivých hlasovaniach. Informatívnu správu o aktivite poslankýň a poslancov na rokovaniach od 4. decembra 2017 do 21. mája 2020 si dnes vypočuli aj poslanci krajského zastupiteľstva.

Aj takýmto interaktívnym spôsobom sa kraj snaží o čo najväčšiu transparentosť a možnosť verejnej kontroly. Je dôležité, aby ľudia mali prehľad nielen o činnosti úradu samotného, ale tiež o aktivite a činnosti jednotlivých volených zástupcov.

Celkový počet hlasovaní počas dvadsaťjeden zasadnutí bol 523, celková priemerná aktivita poslaneckého zboru je 73,75%. Najvyššia priemerná aktivita, t.j. 91,84 % bola zaznamenaná na 1. zasadnutí (4. decembra 2017), 3. zasadnutí (8. januára 2018) a 4. zasadnutí (26. januára 2018). Najnižšia priemerná aktivita, t.j. 59,18 % bola zaznamenaná na 15. zasadnutí (27. júna 2019).

Najvyššia priemerná aktivita u jednotlivca je zaznamenaná na úrovni 97,22 %, najnižšia priemerná aktivita u jednotlivca je zaznamenaná na úrovni 27,15 %.

Zdroj: TS BBSK, Lenka Štepáneková, foto: red

Pozri tiež

Rekonštrukcia vojenského cintorína vo Zvolene

Obnova hrobov dôstojníkov i úprava zelene. Mesto pristupuje k rekonštrukcii jedného z vojenských cintorínov na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *