Súťaž družstiev mladých zdravotníkov

Dňa 10. mája 2018 sa vo Zvolene uskutočnila súťaž Družstiev mladých zdravotníkov, ktorej sa zúčastnilo i jedno družstvo zo ZŠ Sama Cambela v Slovenskej Ľupči zložené zo žiakov 4.B triedy.

Vedúci tímu bol Ivko Chomič a členovia: Monika Šmoldasová, Betka Milovská, Emka Kováčiková a Evka Jakušová. Naši štvrtáci ukázali, že im prvá pomoc nie je ľahostajná.

Na súťaži preukázali svoje vedomosti o Slovenskom Červenom kríži, Medzinárodnom hnutí ČK/ČP a o darcovstve krvi v teste, zdravotnícke vedomosti a praktické zručnosti v poskytovaní prvej pomoci (zhodnotenie situácie a bezpečnosť pri poskytovaní prvej pomoci, zhodnotenie stavu postihnutého, aktivácia záchranného systému, život zachraňujúce úkony, resuscitácia, ošetrenie rôznych poranení a úkony pri rôznych úrazoch,…) a vedomosti o poznávaní liečivých rastlín, ktoré zvládli na 100%.

Veríme, že vedomosti a skúsenosti, ktoré i počas tohto dňa o nadobudli o poskytovaní prvej pomoci žiaci využijú i v reálnom živote na pomoc svojim kamarátom, súrodencom, starým rodičom, susedovi… a možno pomôžu alebo zachránia život úplne cudziemu človeku. A to bude pre nich najväčšia výhra.

Jana Krížová

Pozri tiež

Bábkové divadlo v ZŠ Sama Cambela

V piatok sme pre našich žiakov pripravili dve zaujímavé predstavenia. Z Banskej Bystrice prišli herci …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *