Súťaž Skutok pre mokraď vyhrali Hôrčatá

Záverečnú sprievodnú súťaž školského programu Na túru s Naturou – Skutok pre mokraď vyhrala prieskumná skupina Hôrčatá zo Základnej školy v  obci Hôrka.

Odbornú porotu zaujala aktivitami v prospech mokradí,  ktoré zrealizovali nielen pre svojich spolužiakov. Okrem výstavy fotografií pre nich pripravili i program o výnimočnosti vzácnych rastlín, ktoré rastú v ich obci. S výsledkom svojho prieskumu o pozitívnom vplyve kosenia na tieto vzácne rastliny sa rozhodli oboznámiť i obyvateľov obce. Členom poroty sa páčil aj ich nápad osloviť s programom o mokradiach starostku a poslancov obce. V prospech víťazstva skupiny Hôrčatá rozhodlo aj to, že najkomplexnejšie splnila kritériá súťaže. Porotu však oslovili svojimi početnými aktivitami v prospech mokradí aj Mladí ochranári z turisticko- ochranárskeho krúžku pri základnej škole v Jasenici a preto sa im rozhodla udeliť špeciálnu cenu. Víťazom súťaže venuje jej organizátor – Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP) kolektívne zážitkové ceny.

SAŽP vyhlásila záverečnú sprievodnú súťaž školského programu Na túru s NATUROU – Skutok pre mokraď 4. marca 2019. Jej výsledky zverejňuje pri príležitosti Svetového dňa životného prostredia, ktorý je 5.6. Do súťaže sa mohli zapojiť žiaci základných a stredných škôl, ktorí sú spolu so svojimi učiteľmi zaregistrovaní v školskom programe Na túru s Naturou. Skutok pre mokraď mohol mať rôznu podobu, napríklad fotografickej dokumentácie, výtvarnej práce, informačnej nástenky, účasti na ochranárskej aktivite alebo vlastnej navrhnutej aktivity zameranej na mokrade. Svoj zrealizovaný skutok mali žiaci spracovať formou krátkej správy doplnenej fotografiami. Školský program Na túru s NATUROU je zameraný na poznávanie biodiverzity na Slovensku. Jeho cieľom je u žiakov a študentov budovať vzťah k prírode a podporovať ich tímovú prácu s využitím informačno-komunikačných technológií. Zapojenie sa do tohto programu odporúča Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Zdroj a foto: TS SAZP, Iveta Kureková

Pozri tiež

Rekonštrukcia vojenského cintorína vo Zvolene

Obnova hrobov dôstojníkov i úprava zelene. Mesto pristupuje k rekonštrukcii jedného z vojenských cintorínov na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *