Súťaž vo varení poľovníckeho guľáša

Celkom 13 poľovníckych združení a spolkov bude v sobotu (8. 9.) v areáli hradu v Modrom Kameni súťažiť vo varení poľovníckeho guľáša.

Podujatie je tradičnou súčasťou Poľovníckych dní. Celodenný program sa začne o 10.00 h slávnostnou Hubertovou svätou omšou v kaplnke Sv. Anny na hrade.

Ako informuje stránka Slovenského národného múzea – Múzea hračiek a bábkarských kultúr, návštevníci si môžu počas celého podujatia pozrieť ukážky z kynológie. Tejto téme bude venovaný aj seminár o 14.00 h s názvom Slovenské národné poľovné plemená v poľovníckej praxi. Návštevníci sa môžu zapojiť do súťaží v ručnom pílení dreva, hode kyjakom i streľbe zo vzduchovky.

V priestoroch kaplnky Sv. Anny vystúpia o 15.00 h Citaristi z Neniniec. Hosťami dňa budú Veronika Paulovičová ako moderátorka, spolu s hercom Ľubomírom Paulovičom. Koncertovať bude Marián Čekovský & band spolu s výhercom druhého ročníka speváckej súťaže Česko Slovenská Superstar – Lukášom Adamcom.

Deti môžu spoznávať prírodu formou zážitkového učenia a lesnej pedagogiky. Tie najodvážnejšie sa môžu uchádzať o pasovanie do poľovníckeho cechu samotným grófom Balašom.

Celé popoludnie budú návštevníkov baviť aj šermiari z juhovýchodnej bašty Zvolenského zámku – skupina RICASSO.

Expozície múzea budú otvorené počas celého dňa, sprístupnené budú aj bábkarské tvorivé dielne v múzeu. Pre návštevníkov je pripravená i interaktívna výstava Dotkni sa stredoveku.

tasr, foto ilustr. redakčné

Pozri tiež

Lesníci si otestujú svoju šikovnosť v kosení aj vo varení gulášu

Svoju šikovnosť v kosení klasickými kosami si v Bielovodskej doline vo Vysokých Tatrách otestuje viac ako …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *