Súťaže v Bábkovom divadle na Rázcestí

Rok 2021 začal v Bábkovom divadle na Rázcestí súťažami – pre deti i mladých a dospelých ľudí. Ponúka možnosť vzhliadnuť si inscenácie, zároveň stráviť s nimi aktívny čas aj potom.

Chvíľka s pastelkou je výtvarná súťaž pre deti, ktorá spája divadelné a výtvarné umenie. Pre účastníkov a účastníčky máme pripravené tri zadania. Tie postupne zverejňujeme na Facebooku a webovej stránke Bábkového divadla na Rázcestí. Chvíľky s pastelkou sú naviazané na plánované online nedeľné predstavenia pre deti vysielané vždy o 16.00. V nich deti môžu nájsť pomôcku k splneniu zadania. Prvé zadanie súviselo s predstavením O malej sove, ktorá sa bála tmy, konkrétne so synom sovej rodinky. Úlohou detí bolo nakresliť Flopa. Kto je Flop, ako vyzerá, čo je pre neho typické – to všetko mohli deti objaviť práve v inscenácii. A ako sme zistili, aj objavili. Do divadla prišlo viacero Flopov, niektoré mailom, iné čakali v schránke. Všetkých sme starostlivo zozbierali a pre deti pripravili sľúbenú odmenu. Pamätajúc na heslo: Vyhráva každý! sme pripravili niečo špeciálne. Deti sa na svoju odmenu môžu tešiť už v najbližší dňoch.

Aktuálne na deti čaká nové zadanie v rámci súťaže Chvíľka s pastelkou. To znie: Nakreslite Bartolomeja. Ako pomôcka slúži inscenácia Šepoty lesa, ktorú odvysielame v nedeľu 24. 1. o 16.00. Svojich Bartolomejov môžu deti posielať za pomoci rodičov mailom na bdnr.dramaturgia@gmail.com alebo ich vhodiť do schránky Bábkového divadla na Rázcestí do 29.1.2021. Dôležité je pripojiť kontakt, aby sme mohli odmenu úspešne doručiť. Oficiálne zadanie si môžu deti a aj všetci a všetky ostatní/é pozrieť TU.

To ďalšie zadanie na deti čaká už budúci týždeň v spojitosti s hrou Zamatový zajačik.

Okrem súťaže pre deti sme pripravili niečo súťažné aj pre mladých a dospelých ľudí. Od 20. januára o 19.00 na 24 hod. sprístupníme inscenáciu Európa v korešpondencii, divadelné randevú s osobnosťami európskej minulosti. Na Facebooku a webovej stránke divadla dnes večer zverejníme zadanie, ktoré sa zameriava na osobnosti európskych dejín zobrazené v predstavení. Podstatou hry je vylúštiť zadanie a zaslať nám správnu odpoveď na adresu bdnr.dramaturgia@gmail.com do nedele 24. 1. 2021. Získať môžu účastníčky a účastníci čestnú vstupenku na premiéru pripravovaného kabaretu Divadlo na konci sveta.

Výhercov a výherkyne budeme žrebovať v pondelok. Veríme, že súťažami prinesieme nielen umenie ale aj zábavu a množstvo tvorivých impulzov.

Celý program Bábkového divadla na Rázcestí nájdete TU. Lístky na predstavenia si môžete zakúpiť TU.

TS Bábkové divadlo na Rázcestí, Lucia Panáčková, foto : bdnr

Pozri tiež

Inscenácie Divadlo Štúdio tanca v marci exkluzívne na portáli navstevnik.online

Banskobystrické divadlo venujúce sa už viac ako 22 rokov súčasnému tancu sa s radosťou zapája …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *