Svetový deň cestovného ruchu v Brezne

Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Región Horehronie v spolupráci s Horehronským múzeom, v rámci Svetového dňa cestovného ruchu, pozýva verejnosť na prehliadku unikátnych skvostov. Informovala o tom Miroslava Švantnerová z OOCR Región Horehronie. 

Chceli by ste vidieť najväčšiu „drevenú žehličku“ na Slovensku alebo sa pozrieť na Brezno z vtáčej perspektívy z mestskej veže?  Unikátnu možnosť máte v v piatok, 25. septembra. OOCR Región Horehronie a Horehronské múzeum pri príležitosti Svetového dňa cestovného ruchu pripravili bohatý a hlavne zaujímavý program, v rámci ktorého sa sprístupnia miesta, kde sa bežne verejnosť nedostane.

Svetový deň cestovného ruchu v Brezne sa bude skladať z dvoch častí a teda prehliadok dvoch miest, ktoré sú lákadlom pre turistov ale i domácich návštevníkov. Prvá je zameraná na prezentáciu zreštaurovaného mangľa na konský pohon umiestneného v roľnícko-remeselníckej usadlosti na Rázusovej ulici 20 v Brezne pod názvom „Do mangľa sme sa vybrali“. Verejnosť bude mať možnosť nahliadnuť do útrob jedinečnej technickej pamiatky svojho druhu na Slovensku, najväčšej „žehličky“ – mangľa, oznámiť sa s jeho funkciou a významom pre Brezňanov a ľudí zo širokého okolia. Program obohatí Remeselná škola JasKa z Predajnej, ktorá pripraví workshop o tkaní. Každý návštevník si bude mať možnosť vyskúšať základné princípy tkania a odniesť si so sebou na pamiatku svoj vlastný tkaný výrobok.

Po prezretí mangľa sa záujemcovia o výstup na dominantu mesta premiestnia na námestie. Prehliadky zvonice budú prebiehať od 17:15 do 19:00 v skupinách s obmedzeným množstvom. Sprístupnená bude až po „zvonárov byt“, z ktorého sa návštevníkom naskytnú nádherné výhľady do okolia mesta a určite sa dozvedia aj čosi zaujímavé z histórie zvonice, zvonov ale i mesta.

„Sme radi, že nám mesto Brezno opäť poskytlo  možnosť výnimočne otvoriť zvonicu pre verejnosť. Celoročne sa k nám dostávajú podnety súvisiace so záujmom o jej prehliadky a aj preto veríme, že v blízkej budúcnosti sa nám podarí dosiahnuť jej sprístupnenie“

uviedla Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková z oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Horehronie. Pre návštevníkov bude pripravený pri zvonici informačný stánok s množstvom propagačných materiálov ale i so suvenírmi z mesta Brezna a regiónu Horehronie.

,,Vzhľadom k aktuálnej situácii prosíme návštevníkov o dodržiavanie všetkých opatrení, ktoré budú počas podujatia nariadené. Veríme, že si nájdete čas na lepšie spoznanie atrakcií, ktoré Brezno v rámci uvedeného podujatia ponúka,“

dodala výkonná riaditeľka oblastnej organizácie cestovného ruchu.

zdroj a foto: TS OOCR Región Horehronie, Miroslava Švantnerová

Pozri tiež

Žilinská univerzita začala diagnostikovať mosty na Mládežníckej ulici

Na základe odborných odporúčaní statika pristúpilo mesto Banská Bystrica ešte v júni tohto roka k obmedzeniu dopravy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *