Svitko absolútnym víťazom 5. kola MMSR v Polomke 

Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko sa stal absolútnym víťazom 5. kola medzinárodných majstrovstiev Slovenska v endure. Na pretekoch v Polomke triumfoval v triede E2, pričom v absolútnom poradí uspel pred víťazom triedy E3 Miroslavom Ševelom.

Svitko triumfoval v náročnej konkurencii, keďže do súťaže sa prihlásilo celkovo 170 pretekárov. Trať v Polomke sa skladala z Enduro, Cros testu a vrátane prejazdov mala dĺžku približne 20 kilometrov. V E1 zvíťazil Martin Giertl, ktorý sa stal zároveň aj víťazom juniorskej kategórie.
Svitko si prvenstvo odniesol aj v tímovej súťaži, ktorú vyhral spoločne s kolegami z BAMU & RKS Moto Teamu Rastislavom Kokavcom, Giertlom, Ivanom Belkom a Petrom Murgašom.
Víťazmi v kategóriách Slovenského pohára sa stali Tomáš Čipka (E1), Peter Kollár (E2) a Tomáš Minarský (E3). V triedach Hobby si prvenstvá odniesli Martin Kajanek (E1), Jakub Gíreth (E2) a Samuel Slávik (E3). Českí pretekári Martin Guttwald a Květoslav Kovář si odniesli prvenstvá v kategóriách Veterán, resp. Superveterán.

zdroj a foto: tasr

Pozri tiež

Svitko skončil na Rely Dakar

Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko odstúpil z Rely Dakar 2018. Dôvodom sú neutíchajúce bolesti hornej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *