Teplý nápoj pre dobrú vec

Banskobystrické Vianoce  2019 sú už v plnom prúde. Na námestí nájdete stánky s rôznymi dobrotami či remeselnými výrobkami s vianočnou tematikou. K dobrej nálade prispieva aj program zameraný na zvyky, tradície i hudobnú produkciu pre všetky vekové kategórie.  Aj tento rok však bude jeden stánok pred radnicou výnimočný.  Na Luciu sa v ňom uskutoční charitatívne podujatie s dlhoročnou tradíciou a výťažok opäť poputuje na dobrú vec.

Tento rok sa Primátorský punč na Námestí SNP uskutoční v piatok, 13. decembra 2019 o 16:00 hod. Atmosféru dotvoria Funny Fellows a Paľo Majerík so svojou heligónkou. Chýbať nebudú ani  zberateľské hrnčeky, ktoré si Banskobystričania i návštevníci budú môcť zakúpiť spolu s punčom či čajom.

„Som veľmi rád, že takto pred Vianocami opäť spojíme sily a práve vďaka obyvateľom a návštevníkom sa nám podarí prispieť na dobrú vec. Verím, že na jednom z najkrajších námestí, tom našom, bude panovať výborná atmosféra. Mesto Banská Bystrica súcití s mestom Prešov, kde sa nedávno stala obrovská tragédia, a preto sme sa výťažok z Primátorského punču rozhodli venovať práve na pomoc ľuďom, ktorých postihlo nešťastie spojené s tragickým výbuchom na Mukačevskej ulici v Prešove. Všetci ste srdečne vítaní,“

hovorí primátor Ján Nosko.

V rámci minuloročného Primátorského punču sa počas troch hodín podarilo vyzbierať sumu vo výške 2 230 eur. Výťažok bol odovzdaný do rúk neziskovej organizácie Domu matky Terezy, ktorá vytvára dôstojné  podmienky pre život zdravotne postihnutých ľudí a ich integráciu  do spoločnosti.

 

TS Mesto BB, Dominika Mojžišová, foto:mp

Pozri tiež

Video│Na nočnej rybačke

TV Hronka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *