TITUL HALOVÉHO MAJSTRA SLOVENSKA putuje do mesta pod Urpínom

Pretekár ŠK BCF Dukla Banská Bystrica Patrik Nemčok si na Halových majstrovstvách Slovenska 2020 v atletickej chôdzi, ktoré sa konali 25.1. v bratislavskej hale Elán, pripísal na svoje konto ďalší dorastenecký majstrovský titul.

Najväčší favorit na 3000m chôdze dorastencov Patrik Nemčok, zverenec Ľuboša Machníka a Romana Benčíka, suverénne zvíťazil vo vyrovnanom tempe na Halových majstrovstvách SR s kvalitným výkonom  12:27,98 min. , ktorý si výrazne zlepšil  oproti minulému roku.

Striebornú medailu si vybojoval Tomáš Mencel (AK ZTS Martin) s časom 13:21.13 a bronzovú medailu si vybojoval vekom ešte starší žiak,  Jakub Bátovský (ŠK BCF Dukla BB) s časom 13:26.51,  na 4.mieste sa umiestnil Filip Krestianko, pred Michalom Dudom a Richardom Pastorekom všetci z klubu ŠK BCF Dukla BB všetci zverenci Juraja Benčíka.

 Z dievčat sa najviac darilo Stanislave Hakulinovej (SK Slávia TU Košice) kde prišla do cieľa s časom 14:46.95, ktorá si odniesla titul Halovej majsterky Slovenska, druhá prišla do cieľa majsterka Slovenska st. žiačok Ivana Dudová (SK ZTS Martin) a tretiu pozíciu si vybojovala Karin Devaldová (AK Slávia TU Košice), štvrtá sa umiestnila Petra Kusá, piate miesto si vybojovala   Kristína Zámečníková (16:08.68), ktorá prišla do cieľa  pred svojimi kolegyňami z ŠK BCF Dukla BB Bibiánou Jančovou, Ninou Poštovou a Barborou Brnákovou.

 

„Opäť sú to pre náš klub veľmi veľké úspechy a teším sa, že do Banskej Bystrice prinesieme aj titul Majstra Slovenska.  Ďakujem všetkým pretekárom  a celému organizačnému tímu klubu,  trénerom, rodičom,  som na nich veľmi pyšná!“

povedala predsedníčka ŠK BCF Dukla BB Erika Karová.

Športový klub BCF Dukla Banská Bystrica tento rok  s medailovou bilanciou z Halových majstrovstiev Slovenska v kategóriách st. žiaci a žiačky, juniori, dorastenci, veteráni –  3 zlaté, 4 strieborné a 3 bronzové medaily, zatiaľ najúspešnejší klub Halových majstrovstiev Slovenska v chôdzi 2020.

zčk, foto: ŠK BCF Dukla BB

Pozri tiež

Rozhovor s podnikateľkou Erika Karolovou

Už takmer rok je náš život výrazne ovplyvnený pandémiou koronavírusu. Museli sme si zvyknúť na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *