Tragický pondelok v Banskobystrickom kraji, pri nehodách zomreli dvaja muži

Polícia v Žiari nad Hronom vyšetruje dopravnú nehodu, ku ktorej došlo v pondelok (17.8.) o 6.50 hodine v Žarnovici.

K dopravnej nehode došlo tak, že 45-ročný vodič zo Žarnovice viedol vozidlo Citroen Xara v smere jazdy od čerpacej stanice do centra mesta, kde z doposiaľ nezistených príčin zišiel s vozidlom v smere jazdy do odvodňovacieho rigolu a následne narazil do betónovej priepuste odvodňovacieho kanála. Pri nehode utrpel zranenia, ktorým na miste nehody podľahol. Polícia začala trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Do vyšetrovania bol pribratý aj znalec z odboru cestnej dopravy. Prípadné požitie alkoholu bude zisťované pri pitve. Škoda na vozidle je odhadnutá na 2500 eur.

Polícia v Revúcej vyšetruje dopravnú nehodu, ktorá sa stala v pondelok (17.8.) o 10.35 hodine, medzi obcou Muráň a Muránska Dlhá Lúka.

43-ročný vodič motorového vozidla Peugeot 308 zo Šumiaca, viedol vozidlo od obce Muráň pričom v pravotočivej zákrute na mokrej vozovke  z doposiaľ nezistených príčin prešiel do protismeru, kde sa čelne zrazil s protiidúcim motorovým vozidlom Renault Lagúna, ktoré viedol 28-ročný vodič z Muráňa. 31-ročný spolujazdec na prednom sedadle vo vozidle Peugeot zo Šumiaca, utrpel smrteľné zranenie, 29-ročný spolujazdec zo Šumiaca, ktorý sedel na zadnom sedadle utrpel ťažké zranenie. Obidvaja vodiči boli so zraneniami odvezený na ošetrenie. U vodiča Renaultu alkohol zistený nebol, vodičovi Peugeotu bola na zistenie alkoholu odobratá krv. Polícia začala trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Do vyšetrovania bol pribratý aj znalec z odboru cestnej dopravy. Škoda na vozidlách doposiaľ nebola vyčíslená.

TS (KR PZ Banská Bystrica, Mária Faltániová), ilustračné foto: tasr

Pozri tiež

Dopravná situácia v okrese Banská Bystrica v mesiaci august 2016

V auguste 2016 dopravná polícia v okrese  Banská Bystrica zaevidovala 17 dopravných nehôd, čo je v porovnaní s predchádzajúcim …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *