Trochu lásky pre osamelých seniorov

Už tretí rok na Slovensku existuje výzva s cieľom obdarovať osamelých seniorov. Drobnosťami v krabici od topánok môžete aj tento rok potešiť babičku či dedka v domove dôchodcov. V Banskej Bystrici fungujú pre zbierku štyri kontaktné osoby.

S myšlienkou potešiť osamelých seniorov na Slovensku vianočnými darčekmi prišla Janka Galatová, ktorá založila skupinu na Facebooku a oslovila svojich známych, aby sa zapojili do zbierky darčekov pre seniorov v domovoch dôchodcov. Do zbierky sa aktívne zapojila aj Silvia Slobodová a niekoľko ďalších kontaktných osôb a v prvom roku sa im podarilo vyzbierať až 800 balíkov. Druhý ročník sa rozrástol do celoslovenskej výzvy a podarilo sa vyzbierali viac ako 22 000 balíčkov a potešiť tak seniorov vo vyše 300 zariadeniach po celom Slovensku.

Tretí ročník zbierky je poznačený pandémiou, v zariadeniach pre seniorov sú bez povolených návštev a cítia sa osamelo. Ten pocit, že niekto na nich myslí a nie sú sami momentálne potrebujú oveľa viac.

Ako sa zapojiť?

Kvôli epidemiologickej situácii má zbierka tento rok nastavené prísne pravidlá, organizátorky upozorňujú, že balením je potrebné dezinfikovať si ruky. Krabičku neuzatvárajte, obalte zvlášť vrch a spodok vianočným papierom. Všetky balíčky budú prechádzať dvojitou karanténou.

Do zbierky sa tento rok môžete zapojiť od 23. novembra do 6. decembra. Pre odovzdanie krabičky kontaktujte v Banskej Bystrici:

 1. Miroslava Zvončekova – mirkazvoncekova@gmail.com, FB – facebook.com/miroslava.brzulovazvoncekova
 2. Veronika Páričková – veronikaparickova@yahoo.com, FB – Veronika Parickova
 3. Bibiana Tuchyňová – tuchynova@gmail.com
 4. Erika Polakovičová –  info@mcmamina.sk, 0948 523 493

Čo dať do krabičky?

Všetky informácie nájdete na stránke výzvy tu.

Do krabičky nedávajte:

 • Použité alebo špinavé veci
 • Otvorené potraviny alebo potraviny po záručnej dobe
 • Sviečky, zapaľovače, čistiace prostriedky
 • Lieky, alkohol, šumivé rozpustné tablety do vody
 • Čerstvé ovocie a čerstvé potraviny
 • Trvanlivé potraviny (napr. cestoviny, polievky, fazuľa, horčica, veci do mikrovlnky atď.)
 • Priveľké veci, ktoré zaberú veľkú časť krabice (napr. veľká krabica džúsu, veľké balenie papierových vreckoviek/toal. papiera, veľká plyšová hračka)
 • Špecifický kus oblečenia (tepláky, sveter, pyžamo- ťažko trafiť, že krabičku dostane niekto práve s touto veľkosťou oblečenia)
lm, zdroj: kolkolasky.sk, ilustračné foto pixabay

Pozri tiež

Začína sa historicky najrozsiahlejšia rekonštrukcia zimného štadióna

Dnešný podpis zmluvy medzi mestskou obchodnou spoločnosťou MBB a. s. a vysúťaženým zhotoviteľom stavebných prác, spoločnosťou INGSTEEL, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *