Tropický hmyz v Brezne – výstava v Horehronskom múzeu

Súkromná zbierka exotického hmyzu Michala Zachara z Prievidze predstavuje živočíchy sveta, ktoré si priniesol z expedícií z Ázie, Afriky či Južnej Ameriky.

Tieto cesty zachytil aj fotoaparátom a tak celá výstava je doplnená fotografiami zachytávajúcimi živočíchov v ich prirodzenom prostredí.

Najpočetnejšou skupinou na výstave sú chrobáky. Z vystavovaných druhou je zaujímavá kolekcia roháčov z Ázie a Vietnamu. Sú tu aj najväčšie chrobáky sveta Hercules Antilský a fúzač obrovský z Južnej Ameriky. Zastúpené sú tu aj šváby a cikády.

Vystavované živé živočíchy sú ukážkou toho, že niektoré sa dajú chovať aj rozmnožovať v zajatí. napr. pakobylky, ktoré pochádzajú hlavne z trópov. Ďalšou skupinou, ktorá sa dá chovať v zajatí sú pavúky – vtáčkare.

Výstavu svojimi farbami obohacujú  denné motýle, medzi najzaujímavejšie patria druhy vidlochvostov a babôčiek. Sú tu vystavené aj nočné motýle, ktoré nie sú až tak farebné, ale patrí k nim najväčší motýľ sveta Okáň – Attacus Atlas.

Prírodopisná výstava zaujme  nielen množstvom vystavovaných druhov, ale aj filmami zo života hmyzu.

Názov výstavy: Tropický hmyz

Miesto konania: Brezno, Nám. gen. M. R. Štefánika 13 (Meštiansky dom)

Usporiadateľ: BBSK – Horehronské múzeum v Brezne

Trvanie výstavy: 8.10.2016 – 3.12.2016

Kurátor výstavy: Hana Peterajová

Výstava bude otvorená:  pondelok – piatok od 8.00 – 17.00 hod., soboty  9.00 – 13.00 hod.

Hana Peterajová, Horehronské múzeum v Brezne

Pozri tiež

Nevšedné okamihy fotografiek predstaví výstava v Horehronskom múzeu

Počas novembra, medzinárodného Mesiaca fotografie, Horehronské múzeum v Brezne predstaví tvorbu regionálnych fotografiek Anny Nociarovej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *