Týždeň slovenských knižníc

Verejná knižnica Mikuláša Kováča pripravila podujatia v rámci 22. ročníka Týždňa slovenských knižníc pre rôznu vekovú kategóriu a bude ich prezentovať v on-line priestore (Face Book, Instagram, YouTube kanál), tak ako väčšina kultúrnych inštitúcií v súčasnosti.

Dnes odštartoval Týždeň slovenských knižníc a zároveň MAREC- MESIAC KNIHY. A hoci sa nemôžeme stretnúť osobne na našich podujatiach a besedách, rozhodli sme v online forme sprostredkovať vám  zaujímavé príspevky o knižniciach, knihách a spisovateľoch, počas celého MARCA.

Overte si vaše vedomosti z histórie knižníc (aj tej našej) v tomto kvíze tu

Marec sa ako mesiac knihy oslavuje na počesť Mateja Hrebendu Hačavského, ktorý sa v tomto mesiaci narodil aj umrel. M. Hrebenda bol nevidiaci, no aj napriek tomu mu jeho hendikep nebránil v zbieraní kníh. Viacero knižníc na Slovensku nesie názov práve po tejto osobnosti- medzi inými aj Slovenská knižnica pre nevidiacich v Levoči.

VKMK, foto ilustr, red.

Pozri tiež

Zvýšili kapacitu starostlivosti o pacientov po prekonaní Covid-19. 

Oddelenie pneumológie a ftizeológie FNsP F. D. Roosevelta Banská Bystrica rozšírilo pre pacientov s respiračnými ochoreniami poskytovanie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *