Ukradnuté motorky budú majiteľom vrátené

Policajti z Hriňovej, v sobotu (30.4.) okolo 13.00 hodine, pri bežnej kontrole v Korytárkach zastavili dodávku. Počas kontroly zistili, že prevážala kradnuté motocykle.

Vyšetrovateľ vo Zvolene obvinil z prečinu krádeže 22-ročného Martina z Kriváňa, 31-ročného Ladislava z Lučenca a 29-ročnú Denisu z okresu Rimavská Sobota. Po predchádzajúcej dohode po tom, ako vo štvrtok (28.4.) prišli do Viedne na požičanom nákladnom motorovom vozidle Volkswagen Crafter, následne v presnejšie nezistenej dobe v piatok (29.4.) v skorých ranných hodinách, z parkoviska vo Viedni ukradli motocykel značky Skyteam 7, typ Monkey 125, čiernej farby, ktorého majiteľom je 23-ročný muž, bytom Wien ( Rakúska republika). Obvinení muži motocykel naložili do vozidla, pričom obvinená Denisa sedela v aute a motocykel odviezli do Bratislavy, kde ho zložili a uschovali na doposiaľ presne nezistenom mieste. Následne sa všetci traja vrátili do Viedne, kde v sobotu (30.4.) v skorých ranných hodinách, okolo 4.00 hodine, ukradli ďalší motocykel značky Ducati, typ Monster 796, červenej farby, ktorého majiteľom je 39-ročný muž, bytom Wien. Obvinení muži opäť naložili motocykel do auta, kde ich čakala Denisa a všetci traja odišli späť do Bratislavy. Do vozidla naložili predtým ukradnutý motocykel Skyteam a s vozidlom odišli smerom do Lučenca, kde mali v úmysle ukradnuté motocykle ďalej odpredať. Počas cesty Denisa spolu s Martinom vyhotovili fiktívne kúpne zmluvy, preukazujúce nadobudnutie oboch odcudzených motocyklov. Majiteľom motocyklov spôsobili krádežou škodu dohromady odhadnutú na 5.960 eur. Obvinený Martin sa konania dopustil aj napriek tomu, že v novembri 2014 bol odsúdený pre prečin krádeže vlámaním. Prípad je v štádiu vyšetrovania, za tento skutok hrozí trest odňatia slobody na 6 mesiacov až 3 roky.

zdroj: mjr. PhDr. Mária Faltániová, KRPZ BB, foto: KRPZ BB

Pozri tiež

Dopravná situácia v okrese Banská Bystrica v mesiaci november

V novembri dopravná polícia v Banskej Bystrici zaevidovala 26 dopravných nehôd, čo je v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom nárast …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *