Univerzitný TEDx prichádza opäť do Banskej Bystrice

29. septembra 2018 sa uskutoční v Banskej Bystrici v poradí už druhý ročník TEDxUMB. Ekonomická fakulta Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici bude hostiť zaujímavých rečníkov a profesionálov z rôznych oblastí. Registrácia je spustená na tedx.umb.sk/2018 a prvých 20 lístkov čaká na najrýchlejších za 20 eur.

Minulý rok, v roku 2017, sa na pôde Ekonomickej fakulty UMB stretlo vyše 100 účastníkov a 15 rečníkov a spoločne zažili prvý univerzitný TEDx na Slovensku. Na podujatí vystúpili rečníci a profesionáli z oblasti vzdelávania, športu, vedy, zdravého životného štýlu, či podpory sociálne slabších.

„Prvý univerzitný TEDx na Slovensku spojil študentov, zamestnancov, absolventov i priateľov Univerzity Mateja Bela. Som veľmi šťastný, že TEDxUMB nebol len bežnou konferenciou, kde sa ľudia stretnú, vypočujú si prednášky a idú preč. Ale vytvoril priestor na hlbšie networkovanie, vznik nových priateľstiev a najmä bol mekkou inšpirácie pre všetkých, ktorí si 30. septembra 2017 našli cestu na toto podujatie,“

uvádza Michal Mešťan, organizátor TEDxUMB.

„Konferencia TEDx bola jednou z najinšpiratívnejších konferencií, na akých som bola. Som veľmi hrdá, že stále existujú ľudia, ktorí sú svojím talentom, tvrdou prácou, ale hlavne srdcom inšpiráciou pre tých druhých. Ďakujem celému organizačnému tímu, ale aj prednášajúcim za fantastický a tak silný zážitok,“

dopĺňa účastníčka Veronika, študentka Ekonomickej fakulty UMB.

A tento, v poradí už druhý ročník, bude ešte lepší. Organizátori dali latku o stupienok vyššie a už teraz sa môžu účastníci tešiť na inšpiratívnych rečníkov a skvelé workshopy. V priebehu júla a augusta budú organizátori postupne predstavovať rečníkov, a to na webovej stránke tedx.umb.sk/2018 a na www.facebook.com/tedxumb1.

TEDxUMB je určený primárne študentom, zamestnancom, priateľom a absolventom Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. „Registrácia je spustená na tedx.umb.sk/2018/registration/sk/. S registráciou však netreba otáľať, prvých 20 lístkov je za 20 eur,“ dopĺňa Eva Ščepková, organizátorka TEDxUMB.

TED je nezisková organizácia oddaná podpore „myšlienok hodných šírenia“. V roku 1984 sa v Kalifornii konala prvá štvordňová konferencia a odvtedy TED neustále rastie a viacerými iniciatívami podporuje myšlienky, ktoré menia svet. Na konferenciách TED už vystúpili, okrem iných, aj Bill Gates, Al Gore a Sir Richard Branson. V roku 2009 TED uvoľnil formát TEDx, kde x = nezávisle organizované podujatie, ako program miestnych, samostatne organizovaných akcií, ktoré umožňujú ľuďom stretnúť sa a spoločne zažiť atmosféru pripomínajúcu konferencie TED. Podujatia TEDx sú kombináciou živých vystúpení rečníkov a premietaných videí TEDTalks, ktorých účelom je podnecovať intenzívne diskusie a rozširovať obzory.

TS TEDxUMB Eva Ščepková, foto: archív TEDxUMB

Pozri tiež

V Banskej Bystrici zaznejú myšlienky hodné šírenia

Banská Bystrica zažije úžasnú atmosféru, ktorá so sebou nesie podnadpis „myšlienky hodné šírenia“. V poradí už …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *