URSUS ARCTOS – Putovná interaktívna výstava o medveďovi hnedom

Náučno-populárnu výstavu o medveďovi hnedom Ursus Arctos môžete zhliadnuť od stredy 11. decembra v Prírodovednom múzeu SNM v Bratislave na Vajanského nábreží. Prostredníctvom nej návštevníci nazrú do života našej najväčšej šelmy a získajú poznatky zo súčasných výsledkov výskumu.

Autorom výstavy je kolektív zamestnancov Štátnej ochrany prírody SR, ktorý sa zameral na všeobecnú i odbornú orientáciu v problematike témy medveďa hnedého. Pozostáva z 5 tematických okruhov. Tie sú prezentované prostredníctvom, textov, interaktívnych prvkov a trojrozmerných exponátov. Každá téma tvorí skladbu, ktorú je možné prezentovať samostatne. Výstava je určená pre žiakov a študentov základných a stredných škôl, ale aj pre odbornú a širokú verejnosť.

„Cieľom výstavy je vysvetliť spôsob života našej najväčšej šelmy v piatich tematických okruhoch, prvý sa zameriava na samotný popis medveďa hnedého, nasledujú informácie o jeho monitoringu a výskume, v treťom okruhu sme sa zamerali na etológiu medveďa a následne sú spracované témy venované problémom, mytológii a zaujímavostiam“

uviedol Martin Lakanda, generálny riaditeľ Štátnej ochrany prírody Slovenskej republiky.

Výstava Ursus Arctos je putovná a postupne zavíta do všetkých krajov na Slovensku. V Bratislave ju môžu návštevníci uvidieť do polovice februára 2020.

Zdroj a foto:  TS Štátna ochrana prírody SR

Pozri tiež

Video│Na nočnej rybačke

TV Hronka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *