Úspechy VŠC Dukla Banská Bystrica v novom roku tešia Slovákov

Nový rok 2019 otvorila víťazne v paralelnom slalome v nórskom Osle zjazdová lyžiarka VŠC Dukla Banská Bystrica Petra Vlhová, ktorá nadviazala na medailové ťaženie aj v ďalších pretekoch Svetového  pohára  2. miestom v slalome v Záhrebe (CRO), víťazstvom v slalome vo Flachau (AUT) a víťazstvom v obrovskom slalome v Maribore (SLO). Od 5.2. – 17.2. sa vo švédskom Are konali Majstrovstvá sveta v zjazdovom lyžovaní, kde sa postarala o historický úspech slovenského zjazdového lyžovania ziskom titulu majsterky sveta v obrovskom slalome a skompletizovaním zbierky najcennejších kovov striebrom z alpskej kombinácie a bronzom zo slalomu. Naspäť do Svetového pohára naskočila víťazstvom v obrovskom slalome a tretím miestom v slalome v českom Špindlerovom Mlýne. Do konca tohto ročníka sa predstaví ešte v  poslednom finálovom slalome o týždeň v andorrskom Soldeu.

Na 35. halových majstrovstvách Európy v atletike v škótskom Glasgowe potešil 6. miestom v trojskoku pretekár VŠC Dukla Banská Bystrica Tomáš Veszelka. Štart Mateja Tótha sa pre oneskorený začiatok prípravy z dôvodu obnoveného zranenia odsúva až na máj. Predstaviť by sa mal na Európskom pohári v Litve na 20 km trati. Spolu s Miroslavom Úradníkom, Michalom Morvayom a Máriou Katerinkou Czakovou sa pripravoval tri týždne v okolí Tenerife na Kanárskych ostrovoch a naberal potrebné kilometre. S profesionálnou kariérou sa od 1.4. 2019 rozlúčia obľúbené úspešné dlhoročné reprezentantky Slovenska a olympioničky v trojskoku a skoku do diaľky Dana a Jana Velďákové, ktoré však atletike zostávajú verné v podobe posúvania ich skúseností mladým nádejám.

V prebiehajúcich MS V biatlone, ktoré sa konajú od 7.3. – 17.3. v švédskom Östersunde potešila ziskom titulu majsterky sveta famózna Anastasia Kuzmina. Súboj o medaile vo vytrvalostných pretekoch zvádzala aj Duklistka Paulína Fialková, ktorá napokon skončila na peknom piatom mieste.

K dosiahnutým výnimočným úspechom srdečne gratulujeme a držíme palce v nastávajúcej sezóne!

lk, ilustračné foto: redakčné

Pozri tiež

Foto: Deň otvorených dverí na Dukle

Vojenské športové centrum DUKLA Banská Bystrica opäť po roku prezentovalo svoje športy vo veľkom počte …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *