Úspešné vystúpenie pretekárov BCF Dukla Banská Bystrica na II. kole M – SsAZ starších žiakov a prípraviek

V nedeľu 28. mája sa na štadióne SNP v Banskej Bystrici konalo II. kolo M- SsAZ družstiev v kategóriách staršieho žiactva a prípraviek. Klub BCF Dukla Banská Bystrica v rámci tohto podujatia reprezentovalo 14 pretekárov v chodeckých disciplínach a dvaja v behoch.

V chôdzi na 3000m zvíťazil Patrik Nemčok pred jeho klubovými kolegami Michalom Dudom a Richardom Pastorekom. Mimo súťaž sa na štart v kategórii starších žiačok na 3000m postavila Lucia Rusková, ktorá skončila druhá. Medzi prípravkármi prvých päť miest patrilo BCF Dukle v poradí: Lukáš Rosenbaum, Samuel Libiak, Richard Slovák, Jakub Mažgút a Richard Zámečník. Chlapcov napodobnili prípravkárky dievčatá, ktoré skončili v poradí: Kristína Zámečníková, Nina Števulová, Henrieta Pastoreková a Ema Škvarková. V bežeckých disciplínach dobehol Ivan Sucháň na 800m v kategórii starších žiakov na 4. mieste a 6. miesto v mimo – súťažnom štarte v kategórii starších žiačok na 300m patrilo Lívii Paučovej.

Gratulujeme pretekárom k predvedeným výkonom a ďakujeme usporiadateľom AK UMB Banská Bystrica a VŠC Dukla Banská Bystrica za dobre zorganizované podujatie.

lk

Pozri tiež

Slovenské výpravy atletických chodcov čaká počas víkendu vystúpenie v litovskom Alytuse

Na 13. ročníku chodeckého Európskeho pohára, ktorý sa bude konať 19.5. v litovskom Alytuse bude …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *