UŽ TÚTO SOBOTU SA NA HOREHRONÍ STRETNÚ DVA VLÁČIKOVÉ UNIKÁTY!

Počas najbližšieho víkendu sa v obci Hronec stretnú dva slovenské vláčikové unikáty.

Najväčší parný rušeň 498.104 Albatros v piatok vyrazí na svoju narodeninovú jazdu až z hlavného mesta priamo do Hronca kde na neho bude čakať najmenší parný rušeň.

Trojdňový železničný víkend vlakom začne v piatok o 7:30 ráno odchodom parného vlaku z hlavnej stanici v Bratislave. Záujemcovia, ktorí si dopredu rezervovali výlet zažijú netradičnú celodennú jazdu naprieč Slovenskom až do horehronskej obce Hronec, ktorá je známa traťou úzkokoľajky Čiernohronskej železničky, po ktorej kedysi aj Čiernohronská železnička premávala. Aktuálne sa trať využíva na vlakovú atrakciu – cyklodreziny, ktoré sú jediné svojho druhu na Slovensku.

Všetci milovníci a záujemcovia o vlaky budú mať počas soboty možnosť odfotiť sa s viacerými parnými rušňami, ktoré budú odstavené priamo v Hronci. Netradične bude v tento deň premávať pre cestujúcich, ktorí do Hronca prišli vlakom Albatros aj Čiernohronská železnička na trase Hronec – Čierny Balog – Vydrovská dolina.

,,Do súčasnosti sa z celej 15-kusovej série týchto rušňov zachovali v rámci bývalého Československa iba tri stroje, z tohto iba jeden prevádzkyschopný parný rušeň 498.104 Albatros, ktorý bol uvedený do prevádzky na Štedrý deň v roku 1954.“

uviedol  Ing. Jaroslav Vereš, predseda Albatros klubu.

„Tento rok je región Horehronie v znamení legendárnych vlakov. Vláčikovú sezónu odštartovali parné a dieselové vláčiky Čiernohronskej železničky. Od júna začal premávať historický 70- ročný Horehronský expres a v závere leta sme spustili aj nový projekt – Horehronských cyklodrezín a tým obnovili život na aktuálne nevyužívanej časti trati úzkokoľajky medzi Chvatimechom a Čiernym Balogom. Sme nesmierne radi, že takéto netradičné stretnutie parných vlakových legiend sa uskutoční práve v našom regióne“

uviedla Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE.

Zdroj a foto : TS OOCR REGIÓN HOREHRONIE

Pozri tiež

ZRÁŽKA DOMIEŠAVAČA S OSOBNÝM AUTOM SI VYŽIADALA NAŠŤASTIE LEN ĽAHKÉ ZRANENIE

Vodič nákladného vozidla jazdiaci od obce Pohronský Bukovec v smere na obec Brusno, na križovatke …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *