V Banskej Bystrici bude socha kráľa, ktorý jej udelil mestské práva

Dobrovoľná zbierka na sochu Uhorského kráľa

Belo IV., ktorý Banskej Bystrici udelil v roku 1255 mestské práva, by mal na podnet poslanca Mestského zastupiteľstva v Banskej Bystrici a riaditeľa Múzea SNP Stanislava Mičeva mať v našom meste pamätnú sochu. Náklady na jej návrh a realizáciu sú podľa odhadov až 70.000€. Ako prvý do zbierky prispel sám navrhovateľ a aj keď ešte nie je isté kde bude socha stáť a či sa vyzbiera dostatok finančných prostriedkov, bolo by zaujímavé takúto sochu v meste mať.

Podporíte zbierku aj Vy? Správu budeme aktualizovať.

mp

Pozri tiež

Majstrovstvá Slovenska v plávaní starších žiakov za účasti 10 banskobystrických plavcov

Letné plavecké majstrovstvá Slovenska pokračovali súťažami starších žiakov, ktoré sa uskutočnili v dňoch 21.6. – 23.6. …

Jeden komentár

  1. Belo ani netušil kde je Banská Bystrica a nikdy nebol v Banskej Bystrici. Moj zosnulý pes slovenský čuvač sa volal tiež Belo a prežil celý život v Banskej Bystrici, poctivo si plnil strážnu fukciu a pre domácich a známych bol verným spoločníkom. Určite si to zaslúži viac ako nejaký primitívny okupant a agresor pôvodom z mongolskej časti Ázie plieniaci Európu. Mičev zase raz blúzni. Nech si to zaplatí sám na svojom pozemku a maďarská vláda nech si stavia sochy na svojom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *