V Banskej Bystrici budú servírovať prvú Polievku pomoci, pomôže rodine v núdzi

Namiesto svojho zvyčajného obeda si Banskobystričania môžu dať v pondelok (3. 12.) od 11.00 do 14.00 h polievku za dobrovoľný príspevok, ktorým pomôžu rodine v hmotnej núdzi.

Jej príbeh sa dozvedia počas obeda v reštaurácii Červený rak, s ktorou Komunitná nadácia Zdravé mesto Banská Bystrica ponúkne historicky prvú Polievku pomoci. Inšpirovala sa združením Náš Bardejov, ktoré ju úspešne realizuje každý mesiac už viac ako rok.

„Obetuj svoje hlavné jedlo na pomoc rodinám v núdzi. Ak máš chuť urobiť trochu dobra, príď na obed, zasýť sa chutnou polievkou. Spoznáš zaujímavých ľudí, posedíš si s priateľmi a zároveň prispeješ na dobrú vec,“

tak znie podľa riaditeľky nadácie Beaty Hirt myšlienka tejto charitatívnej akcie.

„Do projektu sme zapojili dobrovoľníčky, študentky sociálnej práce na Pedagogickej fakulte Univerzity Mateja Bela. Na projekte spolupracujeme spoločne s občianskym združením Návrat a reštauráciou,“

dodala Hirt.

Komunitná nadácia Zdravé mesto funguje v Banskej Bystrici od roku 1994 a jej poslaním je prepájať potenciál a potreby komunity s cieľom zvyšovať kvalitu života v okresoch Banská Bystrica a Zvolen.

Zdroj a ilustr. foto: tasr

Pozri tiež

Rozhovor s podnikateľkou Erika Karolovou

Už takmer rok je náš život výrazne ovplyvnený pandémiou koronavírusu. Museli sme si zvyknúť na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *