V Banskej Bystrici sa bude bojovať o tituly majstrov Stredoslovenského kraja medzi atletickými chodcami

V sobotu 16.2. 2019 si na Strednej športovej škole v Banskej Bystrici, zmerajú sily najlepší atletickí chodci z rôznych klubov stredného Slovenska kategórií dorastu, starších, mladších a najmladších žiakov v rámci Halových Majstrovstiev Stredoslovenského atletického zväzu v chôdzi.

Súťaž otvoria o 13:45 hod. dorastenci na 3 000 m chôdze, kde medzi najväčších favoritov patrí mnohonásobný slovenský šampión a víťaz medzištátneho päť stretnutia v Györi Patrik Nemčok, ako aj majster Slovenska starších žiakov Filip Krestianko (obaja ŠK BCF Dukla BB). Medzi dorastenkami si to v boji o titul rozdajú Annamária Masaryková (ŠK BCF Dukla BB) s Martinčankou Laurou Hubcejovou. V nasledujúcej kategórii starších žiakov a žiačok na 2 000 m chôdze budú patriť medzi favoritov Jakub Bátovský (ŠK BCF Dukla BB) medzi chlapcami a Ivana Dudová (AK ZTS Martin) medzi dievčatami. Najpočetnejšou kategóriou bude tradične 1000m chôdze mladších žiačok, kde sa predstaví na štarte talentovaná a úspešná Kristína Zámečníková (ŠK BCF Dukla BB), ktorá bude obhajovať minuloročný titul. V kategórii najmladších žiakov nastúpi favorizovaný Šimon Bátovský (ŠK BCF Dukla BB) a medzi najmladšími žiačkami o prvenstvo zabojujú Dominika Pernická a Nina Knoppová (obe ŠK BCF Dukla BB).

„Jednotlivé súťažné kategórie sú obsadené veľmi kvalitnými pretekármi a pretekárkami, tak neváhajte a príďte si pozrieť zápolenia o tituly majstrov Stredoslovenského kraja,“

pozýva predsedníčka organizačného výboru Erika Karová.

Usporiadateľmi Halových Majstrovstiev Stredoslovenského atletického zväzu sú Stredoslovenský atletický zväz a ŠK BCF Dukla BB.

lk, foto: mp

Pozri tiež

Slovenské výpravy atletických chodcov čaká počas víkendu vystúpenie v litovskom Alytuse

Na 13. ročníku chodeckého Európskeho pohára, ktorý sa bude konať 19.5. v litovskom Alytuse bude …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *