V Banskej Bystrici sa rozdajú prvé tohtoročné majstrovské tituly v atletike

O prvé tohtoročné slovenské atletické majstrovské tituly budú v piatok 4. januára od 11:00 hod. v hale Športového gymnázia v Banskej Bystrici súperiť atletickí chodci. Súčasťou 3. ročníka pretekov O pohár Mateja Tótha je tiež aj národný šampionát v juniorskej kategórii a v kategórii staršieho žiactva.

Pekné súboje sa očakávajú v juniorskej súťaži chlapcov, kde sa predstavia šiesty z minuloročných mládežníckych olympijských hier v Buenos Aires a štvrtý z ME do 18 rokov v Györi Ľubomír Kubiš (AK Spartak Dubnica nad Váhom), deviaty z ME do 18 rokov Daniel Kováč (ŠK ŠOG Nitra) a talentovaný dorastenec Patrik Nemčok z domáceho ŠK BCF Dukla Banská Bystrica, ktorý minulý rok ovládol reprezentačné päť stretnutie starších žiakov v Györi, keď uštedril druhému reprezentantovi z Maďarska porážku o vyše minútu. Hlavná favoritka pretekov junioriek bude účastníčka MSJ 2018 Hana Burzalová, jej najväčšia konkurentka bude oddielová kolegyňa zo Spartaka Dubnica nad Váhom Alžbeta Ragasová, ktorá vlani štartovala na ME do 18 rokov.

Medzi staršími žiakmi sa očakáva boj o prvenstvo medzi Filipom Krestiankom a Jakubom Bátovským z ŠK BCF Dukla BB, medzi staršími žiačkami si to rozdajú favoritky Ivana Dudová (AK ZTS Martin) a Paulína Avenová (ŠK ŠOG Nitra).

V mužských pretekoch na 5000m bude štartovať obhajca prvenstva Dominik Černý z banskobystrickej Dukly. Jeho najväčší súperi budú Česi Vojtěch Libnar a Vít Hlaváč. V súťaži žien na 3000m sa postaví na štart Mária Katerinka Czaková, šiesta na 50 km na ME 2018 v Berlíne, ktorá bude súperiť s dvanástou pretekárkou z MS 2017 na 20 km Viktóriou Madarászovou z Maďarska.

Záverom súťažného programu o 13:30 hod. sa predstaví najpočetnejšie obsadená kategória mladších žiačok, kde bude mať ŠK BCF Dukla BB, ktorý bude aj najpočetnejšie zastúpeným klubom celého podujatia 11 pretekárok. Favorizované pretekárky v tejto kategórii sú Kristína Zámečníková (ŠK BCF Dukla BB) a Bibiána Jančová (AK Bacúch). V kategórii mladších žiakov sú favoritmi Šimon Bátovský a Lukáš Rosenbaum (obaja ŠK BCF Dukla BB).

lk, ilustračné foto: archív ŠK BCF Dukla BB

Pozri tiež

V litovskom Alytuse slovenský výkon roka Czakovej a pódiové umiestnenia mládežníkov ŠK BCF Dukla BB

Na 13. ročníku chodeckého Európskeho pohára, ktorý sa konal 19. mája 2019 v litovskom Alytuse …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *