V BANSKEJ BYSTRICI VZNIKLA AKO REAKCIA NA KRÍZU ZNÁMKA „Som BYSTRÝčan“ OZNAČUJÚCA MIESTNYCH OBCHODNÍKOV

Za vznikom ochrannej známky „Som BYSTRÝčan, a preto nakupujem tu!“ stoja dvaja Banskobystričania  –  podnikateľ Andrej Patráš a Martin Turčan,  bývalý viceprimátor mesta. Hlavnou myšlienkou je podpora miestnych prevádzok v tejto náročnej dobe spôsobenej korona krízou formou spomínanej známky a vyvolanie pocitu lokálpatriotizmu smerom k zákazníkom.

„Označenie Som BYSTRÝčan, a preto nakupujem tu! vzniklo ako myšlienka podpory lokálnych podnikateľov, ktorí v našom okrese predávajú svoje produkty, tovary či ponúkajú svoje služby,“

vysvetľuje podstatu projektu Martin Turčan.

Táto známka a označenie nemá určovať ani kvalitu výrobku a ani známku dobrej a výhodnej ceny, ale má označiť miestne firmy a prevádzky a vyjadriť podporu lokálnym obchodníkom, ktorí dávajú prácu ľudom z nášho okresu a tu platia dane. 

„V tejto dobe, kedy boli mesiace zavreté prevádzky kvôli karanténe spojenej s koronavírusom, sme si vedomí toho, že si musíme v našom meste a okrese navzájom pomáhať a podporiť náš lokálny trh, ktorý je kvalitný a dostupný ľuďom,“

hovorí Andrej Patráš. 

Na to, aby podnikatelia mohli svoju prevádzku označiť touto známkou, musia spĺňať dve základné podmienky: 

  • minimálne 65 % vlastníkov spoločnosti musí mať výhradne trvalé bydlisko v okrese Banská Bystrica a sídlo firmy taktiež v okrese Banská Bystrica (podnik môže mať prevádzky aj mimo BB, ale ZNAČKU dostane len na prevádzku v našom okrese)
  • minimálne 65 % zamestnancov na TPP musí mať trvalý pobyt v okrese Banská Bystrica  

Obidve tieto podmienky bude podnikateľ deklarovať podpisom čestného prehlásenia a následne podľa veľkosti prevádzky dostane podnik, či predajňa toto označenie. Veľkosť prevádzky je odstupňovaná od 50 m² až nad 2000 m² plochy. 

Ak ste miestna spoločnosť a spĺňate požadované podmienky určite sa uchádzajte o túto značku lokálneho predajcu. Kontakty sú zverejnené na webstránke projektu www.somBYSTRYcan.sk.

TS Som Bystričan, Alžbeta Jambrichová, foto ilustr. ek

Pozri tiež

Pacienti s SMA: pandémiou to pre nás nekončí

Pacienti so spinálnou muskulárnou atrofiou (SMA) strávili pandémiu COVID-19 v strachu o prežitie. Korona vírus je pre …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *