V Banskej Štiavnici premietali zaľúbené odkazy

Dom Maríny v Banskej Štiavnici je najzaľúbenejším domom na Slovensku. Žila v ňom Marína Pischlová – veľká láska Andreja Sládkoviča. Pred 170 rokmi jej venoval báseň Marína, ktorá je dodnes najdlhšou ľúbostnou básňou na svete.

V Banskej Štiavnici originálny projekt „Zaľúbená Štiavnica“

Vďaka nemu sa na fasádu najzaľúbenejšieho domu na Slovensku premietali zaľúbené odkazy v dňoch 9-10. decembra a ďalšie odkazy sa budú premietať 16-17. decembra v čase od 18.00 – 22.00 hod. Cieľom organizátorov je napĺňať Dom Maríny láskou. Svoj projekt odštartovali 8. septembra 2016, v deň 196. narodenín Maríny Pischlovej. tej, ktorej Andrej Sládkovič venoval pred 170 rokmi báseň Marína. Nikto na svete nenapísal dlhšiu ľúbostnou báseň a tak je môžeme byť nenaplnenej láske vďačiť aspoň za najdlhšiu zamilovanú báseň na svete. Máte v Štiavnici svoju lásku aj Vy, alebo chcete niekomu poslať zaľúbený odkaz? Napíšte svoj svetelný odkaz na http://zalubenastiavnica.sk/

Ambíciou projektu „Zaľúbená Štiavnica“ je napĺňať nenaplnenú lásku Maríny a Sládkoviča príbehmi lásky ľudí ako ste vy. V septembri organizátori naplnili príbehmi príbehmi lásky najkrajšiu izbu v Dome Maríny. Teraz majú za sebou prvé úspešné premietanie zaľúbených odkazy na fasádu jej domu.

V budúcnosti by chceli s pomocou ďalších zaľúbených aktivít vytvoriť z Domu Maríny v Banskej Štiavnici miesto s najväčšou koncentráciou lások na svete. Neziskovej organizácii Marína a Sládkovič v tom zo srdca držíme palce.

mp, foto: n.o. Marína a Sládkovič

Pozri tiež

Knižnica na ceste k čitateľom

Banská Štiavnica, tajchy a leňošenie s dobrou knihou patria odjakživa k sebe.  Aj preto sa počas roku, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *