V Banskobystrickom kraji opäť hľadáme výnimočných ľudí so „srdcom na dlani“!

Poznáte vo svojom okolí človeka, ktorý dobrovoľne, bez nároku na akýkoľvek honorár venuje svoju energiu, svoj čas, svoje vedomosti a schopnosti v prospech iných alebo celej spoločnosti? Človeka, ktorý robí skvelé veci a celkom nezištne a obetavo pomáha iným?

Možno by ste sa divili, ale ľudí so „srdcom na dlani“ je okolo nás veľa. Skutky týchto výnimočných ľudí sú často tiché a neokázalé, pretože nepotrebujú hlasno hovoriť o tom, čo robia pre iných. Častokrát sa pomáhanie stalo ich životným štýlom. Je však dôležité vedieť im poďakovať a oceniť ich, pretože akákoľvek dobrovoľnícka aktivita má pre našu spoločnosť nevyčísliteľnú hodnotu.

Porozmýšľajte, či poznáte takého človeka a dajte o ňom vedieť prostredníctvom nominácie na ocenenie Srdce na dlani 2018.

Urobiť tak môžete do  16.11.2018 elektronicky vyplnením a zaslaním Nominačného formulára, ktorý nájdete na stránke Centra dobrovoľníctva dole pod článkom http://www.centrumdobrovolnictva.sk alebo klasickou poštou na adresu: Centrum dobrovoľníctva, n.o. Ružová ul. 13, 974 11 Banská Bystrica.  Ako súčasť nominácie nezabudnite priložiť fotky nominovaného človeka z dobrovoľníckej aktivity.

Snahou Centra dobrovoľníctva je vyzdvihnúť a oceniť ľudí, ktorých dobrovoľná práca je výnimočná, vysoko prospešná a ktorí sú inšpiratívnym príkladom aj pre ostatných. Oceňovanie dobrovoľníkov a dobrovoľníčok je aktivitou, ktorá smeruje k zvýšeniu statusu dobrovoľníctva v očiach verejnosti, jeho prestíže, ale aj k samotnému rozvoju dobrovoľníckych aktivít.

Za týmto účelom už od roku 2007 nadväzujeme na tradíciu, kedy sme sa po prvýkrát zapojili do oceňovania dobrovoľníkov a dobrovoľníčok cenou Srdce na dlani. V roku 2010 sme pôsobnosť tohto podujatia rozšírili na celý Banskobystrický samosprávy kraj. Galapodvečer v predvianočnej atmosfére, s hudobnými hosťami, množstvom kvetín a hodnotných odmien pre dobrovoľníkov a dobrovoľníčky, sa i vďaka partnerom a sponzorom, za roky realizácie stáva veľmi milým slávnostným podujatím.

Už dvanástym rokom spolu s vami oceníme výnimočných dobrovoľníkov a dobrovoľníčky z celého banskobystrického kraja, ktorí nezištne pomáhajú vo svojom okolí, a robia množstvo skvelej práce dobrovoľne a zadarmo. Od roku 2007 sme odovzdali už 133 ocenení výnimočným ľuďom. Vďaka vám, ktorí nominujete ich na toto ocenenie, o nich vieme a môžeme im takýmto spôsobom verejne poďakovať.

O oceneniach pre nominovaných rozhodne dňa 21.11.2018 hodnotiaca komisia tvorená morálnymi a odbornými autoritami a zástupcami a zástupkyňami organizácií spolupracujúcich s Centrom dobrovoľníctva  v kraji, ktorých mená budú v dohľadnej dobe zverejnené na stránke organizácie.

Slávnostné odovzdávanie ocenení sa uskutoční dňa 7.12.2017 o 17:00 hod. v priestoroch Cikkerovej siene v historickej budove  Radnice na Námestí SNP v Banskej Bystrici.

Akékoľvek bližšie informácie a otázky v súvislosti s oceňovaním Srdce na dlani 2018 neváhajte kontaktovať: mailom – srdcenadlani@centrumdobrovolnictva.sk alebo telefonicky 0917 848 557

Mária Joklová, foto archív redakcia

Pozri tiež

Srdce na dlani odovzdávali už po trinásty krát

Decembrové slávnostné oceňovanie dobrovoľníkov a dobrovoľníčok Srdce na dlani nie je v Banskej Bystrici novinkou. Je …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *