V bojnickej zoo ušiel medveď, ošetrovatelia ho krátko na to chytili

Zo svojho výbehu v bojnickej zoologickej záhrade ušiel vo štvrtok ráno (21.7.) medveď hnedý. Pracovníci zoo ho však chytili krátko po tom, ako sa o jeho úteku dozvedeli. Povedala vedúca odboru marketingu a propagácie Zoo Bojnice Andrea Klasová.

„Medveď je nový, u nás je niečo vyše mesiaca. Ako sa dostal zo svojho výbehu presne nevieme. Jeho útek však pravdepodobne tiež súvisí s tým, že sme prestavovali zariadenia vo vnútri výbehu a pri prestavbe vzniklo vyvýšené miesto, po ktorom sa mohol dostať von,“ ozrejmila ďalej Klasová.

Presný čas úteku medveďa z výbehu pracovníci zoo odhadnúť nevedeli, podľa Klasovej ho však chytili do 15 minút od momentu, kedy sa dozvedeli, že ušiel.

„Medveď sa nepohyboval po zoologickej záhrade, po chodníkoch, zdržiaval sa pri múre po pravej strane svojho výbehu,“ priblížila.

Ošetrovatelia upozornili návštevníkov, aby sa v tejto časti zoo nezdržiavali.

„Medveďa, ktorý ušiel, sme vyradili z chovu. Zároveň sme vo výbehu zrealizovali opatrenia, aby sa v ňom nenachádzalo žiadne vyvýšené miesto, cez ktoré by mohli medvede ujsť,“dodala Klasová.

Zdroj a foto: tasr

Pozri tiež

Na strome v centre St.Smokovca je medvedica s dvomi medvieďatami

Hasiči zasahovali dnes ráno v centre Starého Smokovca, kde bola nahlásená medvedica s mláďatami, informoval operačný dôstojník …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *