V Brezne sa chystá už 527. Ondrejský jarmok

Uskutoční sa v dňoch 26. – 28. novembra 2015, otvorí sa aj Gazdovský dvor.

Pravú jarmočnú atmosféru do mesta prinesú remeselníci z blízka i z ďaleka, nebude chýbať skutočná zabíjačka, chutné špeciality, vôňa vareného vína, hriateho a množstvo rôzneho tovaru. Pribudnúť by mali aj stánky za mestskou vežou a popri hlavnej ceste smerom ku kostolu. Do Brezna sa chystá takmer tristo trhovníkov. Ondrejský jarmok patrí na Slovensku k jedným z posledných v roku, preto trhovníci o predajné miesta bojujú. V Brezne sa im však páči a odchádzajú spokojní.

Tradičné remeslá nájdete v centre námestia, kde remeselníci z rôznych kútov Slovenska budú ponúkať výrobky, či už drevené, prútené, drôtené, háčkované alebo ľudové z kože, vyšívané obrusy, črpáky, adventné vence, olejomaľbu a handrové bábiky.

Na gazdovskom dvore bude veselo v sobotu

527. ročník Ondrejského jarmoku slávnostne otvorí primátor mesta Tomáš Abel vo štvrtok o 16. hodine a deň spríjemní aj dychová hudba Mostárenka. V sobotu od 9. hodiny v parku pri kostole vyrastie gazdovský dvor. Podávať sa budú aj zabíjačkové špeciality, klobásky a kapustnica. Náladu prídu vylepšiť speváci Krnohári, Cigánska muzika z Horehronia a folklórny súbor Mostár. Nebudú chýbať kolotoče, ktoré budú v meste až do nedele.

Pozor na zmenu organizácie dopravy

Od 18. hodiny 24. novembra do 6. hodiny 30. novembra bude uzatvorené parkovisko na severozápadnej strane námestia, kde priestory využijú na stavbu kolotočov. Od štvrtka do soboty v čase od 5. do 22. hodiny, v sobotu do 17. hodiny, bude úplná uzávierka miestnej komunikácie na námestí, na uliciach Boženy Němcovej, Laskomerského, sčasti na uliciach Malinovského od križovatky z ČSA a Laskomerského.

mp

Pozri tiež

Tohtoročný Radvanský jarmok bude v znamení zvonov

September v meste pod Urpínom je vždy plný hudby, tanca, tradícií, remesiel, ale aj dobrého jedla. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *