V Brezne sa konal Pochod za bezpečnosť slušných ľudí

V sobotu 1. októbra sa v Brezne konal Pochod za bezpečnosť slušných ľudí.

Pochodu sa zúčastnilo niekoľko stoviek ľudí nielen z Brezna. Prišli ľudia z Oravy, z východného, či západného Slovenska, pridali sa celé rodiny, mladí aj starí. Pochod proti strachu bol aj reakciou na nedávne útoky práve v Brezne. Jednou z obetí bola len 22 ročná žena, ktorú prepadli traja mladíci z Čierneho Balogu.

Pochod sa začal pred železničnou stanicou v Brezne a viedol až na námestie generála M. R. Štefánika. Sprievod bol pokojný a pripravené policajné zložky tak nemali žiadnu prácu. Autá idúce z Horehronia sa zdravili sprievodu trúbením a mávaním. Keď sprievod dorazil na breznianske námestie, zaznela známa hymnická pieseň „Hej Slováci!“. Na pódiu sa okrem predsedu strany ĽSNS objavili aj ďalší poslanci NR SR Milan Mazurek, Ján Mora a medzi ľuďmi sa nedal prehliadnuť i Milan Uhrík. Protest proti „asociálom“ prilákal do Brezna približne 500 ľudí.

Zaujímavá situácia nastala, keď sa k rečníkom na pódiu mal pridať Marian Kotleba. Práve v tom momente začali biť zvony a zdalo sa, že tentokrát bijú akosi dlho. Keď konečne prestali biť, predseda ĽSNS za potlesku ironicky poznamenal, že snáď odzvonilo nielen asociálom, ale aj zlodejom v Bratislave. Rečníci poukazovali na nečinnosť polície pri riešení niektorých prípadov a naopak prílišnú aktivitu napríklad pri cestných kontrolách. Zaznelo tiež,  že experti strany ĽSNS pracujú na legislatíve, ktorá by umožnila vytvorenie Domobrany v prípade, ak sa nezmení prístup polície pri ochrane slušných ľudí.

Po skončení prejavov na pódiu pri Breznianskej zvonici časť ľudí nasadla do svojich áut a v kolóne pokračovali jazdou po obciach Horehronia. Približne 50 áut prešlo z Brezna až do Telgartu, niektorí ľudia im kývali, iní sa radšej skrývali.

mp  

 

Pozri tiež

Foto: Fialový koberec kvetov ako z rozprávky

Každú jar sa lúka pri obci Bujakovo, neďaleko Brezna, premení na krásny fialový koberec. Obraz, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *