V Handlovej sa pre vysoké teploty polievajú miestne komunikácie.

Druhá kosba verejnej zelene je pozastavená. V súvislosti s predpokladanými tropickými teplotami, ktoré majú dosiahnuť počas dňa viac ako 33°C a vyhlásením 1. stupňa výstrahy pred vysokými teplotami Slovenským hydrometeorologickým ústavom sa budú v Handlovej polievať v termíne od 31.7 do 2.8.2018 miestne komunikácie.

Polievanie bude realizované v prípade pretrvávania vysokých teplôt a pri vyhlásení výstrahy na vysoké teploty. Polievacie vozidlo spoločnosti HATER-HANDLOVÁ spol. s.r.o. môžu Handlovčania stretnúť v centre Handlovej, ale aj na asfaltových cestách v odľahlejších kútoch mesta. Vozidlo, ktoré priebežne zvlhčuje prostredie a zároveň znižuje teplotu ovzdušia môžete na handlovských komunikáciách vidieť v dopoludňajších aj popoludňajších hodinách. Dnes sa začalo polievať v dopoludňajších hodinách, zajtra sa začne polievať o 9.00 h s predpokladaným ukončením polievania vo všetky dni do 17.00 h. Polievacie auto najazdí jedným okruhom v meste 12 km, čo mu v priemere trvá približne 2 hodiny a za tento okruh minie 4 m3 vody. Polievacie auto v priemere vykoná 4 až 5 okruhov za 1 deň. Samospráva Handlovej taktiež odporúča aby obyvatelia, hlavne v staršom veku, nevychádzali na priame slnko, zdržovali sa skôr doma a dodržovali pitný režim. Samospráva zatiaľ neplánuje úpravu stránkových hodín Mestského úradu z dôvodu vysokých teplôt. Kosenie verejných priestranstiev je pozastavené. Práce koscov týkajúce sa druhej kosby verejnej zelene v meste Handlová v dňoch 30.7 až 2.8.2018 počas vyhláseného 1. stupňa výstrahy na vysoké teploty sú pozastavené z dôvodu dodržovania bezpečnosti pri práci a budú pokračovať pravdepodobne od piatka 3.8.2018. V prípade, že vysoké teploty budú pretrvávať, kosba v meste nebude realizovaná. O opätovnom spustení kosenia bude mesto a správca zelene HATER-HANDLOVÁ spol. s r.o. informovať.

TS Mesto Handlová, Jana Paulínyová, foto: Polievacie auto archív HATER-HANDLOVÁ spol. s.r.o., polievacie auto v uliciach: Archív MsÚ Handlová

 

 

Pozri tiež

Uplynulo desať rokov, spomeňte si s nami …

10. august je zapísaný v slovenskom kalendári ako pamätný deň – Deň obetí banských nešťastí …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *