V Handlovej sa v lete bude nakrúcať film

Handlová sa počas leta stane miestom nakrúcania filmu „Leto s Bernardom“. Hraný celovečerný film je určený do kín a televízie, na Slovensku bol podporený Audiovizuálnym fondom a RTVS a vzniká v slovensko-nemeckej koprodukcii. Za slovenskú stranu je producentom filmu spoločnosť Silverart, s.r.o. Režisérkou filmu je Slovenka žijúca v Nemecku Martina Saková, ktorá je zároveň aj spoluautorkou scenára. V meste Handlová plánuje štáb nakrúcať v období od 28. júla do 25. augusta 2018. Celý tím tvorí takmer tridsiatka ľudí a v Handlovej si producent vybral spolu deväť lokalít, kde sa môžete stretnúť s filmármi. Filmársky ruch počas leta môžete vidieť na verejných priestranstvách na uliciach: 29. augusta, Duklianska, Švermova, Parková, Poštová, Mierové námestie, Partizánska, Štrajková a Krššáková.

Mesto Handlová na základe žiadosti spoločnosti Silverart, s.r.o. povolila užívanie verejných priestranstiev na nakrúcanie bezplatne. V prípade filmovania na súkromných pozemkoch oslovuje spoločnosť ich majiteľov samostatne. Podľa slov producentky filmu Kataríny Krnáčovej:

Herecké obsadenie filmu zatiaľ nebudeme prezrádzať, no určite sa aj miestni môžu tešiť na stretnutie so známymi hereckými osobnosťami. Pre nakrúcanie sme si vybrali viacero miest na hornej Nitre a v Trenčianskom kraji. Kastingová spoločnosť, s ktorou spolupracujeme, vyhlásila konkurz na komparzistov, ktorý sa stretol s veľkým záujmom. Takže vo filme si určite zahrajú aj Handlovčania.“

Ak všetko dobre pôjde, film by mal prísť do kín v lete 2019 a neskôr aj na obrazovky RTVS.

zdroj a foto: TS Mesto Handlová, Jana Paulínyová

 

 

Pozri tiež

Uplynulo desať rokov, spomeňte si s nami …

10. august je zapísaný v slovenskom kalendári ako pamätný deň – Deň obetí banských nešťastí …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *