V litovskom Alytuse slovenský výkon roka Czakovej a pódiové umiestnenia mládežníkov ŠK BCF Dukla BB

Na 13. ročníku chodeckého Európskeho pohára, ktorý sa konal 19. mája 2019 v litovskom Alytuse sa predstavilo osem slovenských reprezentantov.

Slovensko v súťaži tímov obsadilo ženskú 20 km trať, kde štartovali Mária Katerinka Czaková, Monika Hornáková (obe ŠK Dukla o.z.) a Ema Hačundová (MŠK Borský Mikuláš). Slovenky skončili na 9. mieste spomedzi 12 tímov, súťaž ovládli Španielky.

Líderka slovenského tímu Mária Katerinka Czaková 12. miestom vyrovnala najlepšie slovenské individuálne ženské umiestenie v pretekoch na 20 km v chodeckom Európskom pohári. Slovenským výkonom roka  1:34:30 hod. dosiahla rovnaké umiestenia ako Zuzana Malíková v roku 2005 v maďarskom Miškovci. Monika Hornáková skončila 38. a Ema Hačundová 41.

Súťaž mužov na 50 km vyhral dvojnásobný majster sveta a trojnásobný majster Európy Yohann Diniz z Francúzska v rekorde podujatia a svetovom výkone roka 3:37:43 hod. Michal Morvay (ŠK Dukla o.z.) súťaž na 50 km nedokončil, keď zišiel z trate na 41. km.

Na snímke Daniel Kováč na BB mítingu

V súťaži mužov na 20 km Miroslav Úradník (ŠK Dukla o.z.) skončil na 30. mieste a Dominik Černý (ŠK Dukla o.z.) na 34. mieste z 52 chodcov.

V pretekoch juniorov na 10 km Daniel Kováč (ŠOG Nitra) skončil na na solídnom 11. mieste časom 44:41 min. Sedemnásťročný zverenec Petra Mečiara sa v porovnaní s EP 2017 v Poděbradoch zlepšil o 22 priečok. Medzi juniorkami na 10 km skončila Hana Burzalová (AK Spartak Dubnica nad Váhom) na 18. mieste časom 50:55 min.

V predprograme Európskeho pohára 45th  INTERNATIONAL  RACE  WALKING  FESTIVAL  – ALYTUS‘ 2019 potešila medailovými umiestneniami mládežnícka výprava ŠK BCF Dukla BB.

Medzi dorastencami na 5 km si striebro v silnej konkurencii vybojoval Patrik Nemčok výkonom 23:10 min. za Dzmitrym Shmidtom z Bieloruska. Tretí skončil Lotyš Ravio Lininš. O druhý cenný kov sa pre slovenskú výpravu z ŠK BCF Dukla BB postaral Michal Duda na 3 km starších žiakov, keď získal bronz výkonom 15:07 min. za Bielorusom Kirylom Hrytskevichom a Maďarom Tamásom Kanczvaldom.

Pekné výkony do 10. miesta predviedli tiež dievčatá z ŠK BCF Dukla BB. Na 1 km trati mladších žiačok sa Bibiána Jančová umiestnila na 6. mieste a na 3 km trati starších žiačok klasifikovali Ninu Poštovú na 7. mieste.

„Predstavenie mladých chodcov ŠK BCF Dukla BB so ziskom striebra a bronzu v silnej medzinárodnej konkurencii hodnotím veľmi pozitívne. Som rada, že sa našim pretekárom darí vo svete upozorňovať na nastupujúcu generáciu úspešných slovenských reprezentantov,“

povedala predsedníčka ŠK BCF Dukla BB, Erika Karová.

„Ďakujem tiež trénerom Jurajovi Benčíkovi a Ľubošovi Machníkovi, vďaka ktorým naši mladí pretekári stále výkonnostne napredujú a rovnako rodičom pretekárov za podporu ich detí v športovom snažení,“

dodala na záver.

lk, foto: ŠK BCF Dukla BB, Pavol Uhrin

Pozri tiež

Tituly majstrov Slovenska do 23 rokov a staršieho žiactva putujú aj do mesta pod Urpínom

V sobotu 18. septembra sa na atletickom štadióne A. Hajmássyho v Trnave uskutočnili Majstrovstvá SR …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *