V meste pod Urpínom prebieha komunitné testovanie bez problémov

Komunitné cielené testovanie v Banskej Bystrici sa realizuje na 12 odberných miestach vďaka 18 odberným tímom, ktoré tvorí 17 zdravotníkov a 69 administratívnych pracovníkov. Na odberných miestach je 11 vojakov a 11 príslušníkov štátnej polície. Motorizované hliadky a 12 príslušníkov mestskej polície dohliadajú na verejný poriadok v meste.

V meste pod Urpínom  začali dnes  s komunitným cieleným testovaním tých, ktorí musia chodiť do práce a chcú byť zodpovední voči svojim kolegom, pracovnému kolektívu a okoliu. Ako informoval primátor mesta Ján Nosko, otvorili  sa všetky plánované odberné miesta. Niektoré s menším časovým sklzom, pretože  museli vyriešiť  technické  problémy. Pre veľký záujem o komunitné testovanie navyšovali kapacitu zo 7 200 termínov na 9 700, pričom do dnešného sobotného rána bolo prihlásených 8 566 záujemcov. 

Do 12:00 hod. sme stihli otestovať 2 150 záujemcov, z toho 13 je pozitívnych na ochorenie COVID-19. Za uplynulé týždne počet pozitívnych v našom okrese stúpal, ale posledné dni zaznamenáva pokles aj Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Banskej Bystrici. Je to dobré číslo a všetci očakávame, že postupne dôjde k ďalšiemu poklesu. Pozitívne testovaných nahlasujeme pracovníkom RÚVZ, ktorí budú vykonávať ďalšie trasovanie.  Som rád, že komunitné cielené testovanie prebieha bez problémov. Záujemcovia sa môžu prihlasovať aj počas nedele. Reakcie obyvateľov sú prevažne pozitívne. Oceňujem pomoc armády a príslušníkov štátnej aj mestskej polície, ktorí nám pomáhajú s logistikou a s usmerňovaním ľudí,“

hovorí primátor Ján Nosko.

RÚVZ v Banskej Bystrici zriadil infolinku 0918 659 580 pre zamestnávateľov, ktorí majú pozitívnych zamestnancov a potrebujú si čokoľvek odkonzultovať. K dispozícii je počas soboty aj nedele v čase od 9:00 hod. do 15:00 hod.

 

zdroj a foto:Mesto BB (Zdenka Marhefková)

Pozri tiež

Spoluprácou k otvorenej samospráve

Mesto Banská Bystrica sa na jeseň 2020 zapojilo do iniciatívy s názvom Open Government Partnership Local …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *