V srdci Slovenska si zmerajú sily kulturisti a fitnessky

Už túto sobotu 19. októbra sa v banskobystrickom klube Ministri of Fun uskutočnia majstrovstvá Európy v naturálnej kulturistike a fitness organizované alianciou ICN. 

Slovensko sa od roku 2017 stalo súčasťou ICN Europe a snaží sa prispieť k integrácii. Promotérska dvojica Thomas Visentin (prezident ICN Taliansko) a René Tomášek (prezident ICN Slovakia) sa rozhodli v tomto roku priniesť súťaž takéhoto rozmeru práve do rodného mesta slovenského prezidenta ICN a osloviť tak potenciál slovenského naturálneho sveta fitness a kulturistiky. Ten by mohol Slovensko reprezentovať úspešne aj ďalšie roky nielen na domácej pôde, ale aj v zahraničí, ozrejmil jeden zo spoluorganizátorov Stanislav Duraj.

Diváci sa môžu tešiť na súťažiacich z rôznych kútov Európy v rôznych súťažných kategóriách. Začiatok súťaže začína o 10:30, pričom lístky pre divákov sa predávajú na mieste súťaže. Cena vstupného sa pohybuje od 6 € do 12 €.

  • 6 € – dieťa do 16 rokov
  • 8 € – študent SŠ a VŠ (preukaz študenta / ISIC)*
  • 12 € – dospelý

* pri vstupe sa musí preukázať dokladom o štúdiu (preukaz študenta / ISIC), inak mu zľava nebude uznaná

Ide o historicky prvé majstrovstvá zorganizované na Slovensku. Aliancia ICN je jednou z najväčších federácií svetového meradla. Združuje v súčasnosti 78 štátov sveta s vyše 24500 registrovaných športovcov a fanúšikov tohto športu. V Európskom teritóriu práve len zaživa svoj rozvoj. Stavia na naturálnej myšlienke, ktorá sa na Slovensku rozvíja od roku 2001.

Zdroj a foto: Stanislav Duraj

Pozri tiež

Vďaka ustupujúcemu koronavírusu znova ožije aj mesto pod Urpínom

Banskobystričania môžu mať ďalší dôvod na radosť. Od 1. júna bude  pre verejnosť opäť sprístupnená …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *