V Stredoslovenskom múzeu opäť ožijú rozprávky

Stredoslovenské múzeum (SSM) pokračuje, v spolupráci s Verejnou Knižnicou Mikuláša Kováča, v ďalšom zo svojich cyklických podujatí. V priestoroch SSM totiž opäť raz do mesiaca zaznejú rozprávky. Pôjde o jedinečné prepojenie literatúry so zbierkovými predmetmi v múzeu, či pamätihodnosťami v meste a regióne.

Stredoslovenské múzeum ponúkne svojim návštevníkom raz do mesiaca tematicky zamerané podujatie, v ktorom dostane priestor nielen jedno konkrétne knižné dielo, ale aj rôzne muzeálne predmety s tým súvisiace, ich kurátori, expozície múzea či aktuálne výstavy.

„Stredoslovenské múzeum, ako krajské metodické múzeum, chce aj týmto spôsobom znovu prepájať jednotlivé kultúrne inštitúcie v zriaďovateľskej pôsobnosti Banskobystrického samosprávneho kraja, aby návštevníci dostávali ešte kvalitnejšie služby ako doteraz, a zároveň mali možnosť spoznať okrem zaujímavej histórie, či príbehov, aj prácu partnerov múzea,“

približuje riaditeľ SSM Marcel Pecník. Pôjde o výnimočné prepojenie zábavy a fantázie s odbornými faktami, ktoré zaujme tak mladšie, ako aj staršie publikum. Stredoslovenské múzeum pri tvorbe aktuálneho programu myslelo aj na tvorivé aktivity, rôzne úlohy, hry, či pracovné listy pre tých najmenších.

„Cyklus Rozprávky z múzea už nie je pre našich fanúšikov „úplnou neznámou“, keďže sme ho spustili počas obmedzení v nedávnej pandemickej situácii v online forme. Už počas toho obdobia zaznamenali rozprávky silný ohlas medzi verejnosťou. Som preto rád, že dnes môžeme predstaviť našim návštevníkom cyklus aj v jeho „živej“ podobe priamo u nás v múzeu, kde si okrem pútavého príbehu budú môcť návštevníci vypočuť aj zaujímavú prednášku o vybranom historickom predmete či udalosti, ktorú spoznali v rozprávke,“

dopĺňa zástupca riaditeľa Stredoslovenského múzea Matúš Molitoris.

Prvé Rozprávky z múzea „naživo“ odštartujú už v nedeľu 13.09.2020 o 15:00 hodine v priestoroch Thurzovho domu. Príbeh z knižky Braček z tekvice stvárnia svojim podaním naši spolupracovníci, mladí herci. Hneď po tom sa návštevníkom prihovorí botanička Jaroslava Bobáková, ktorá o tejto plodine toho prezradí viac. Je sa určite na čo tešiť… Podujatie sa uskutoční v spolupráci s Verejnou knižnicou Mikuláša Kováča v Banskej Bystrici.

TS SSM , Kristína Hatarová

Pozri tiež

Rozprávanie významných osobnosti z vedeckej a kultúrnej obce – živý prenos

Nenechajte si ujsť ďalšie pútavé rozprávanie významných osobnosti z vedeckej a kultúrnej obce. Náš hosť …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *