V Tatrách sa so starým rokom lúčia na lyžiach a v akvaparkoch

Silvestrovské oslavy posledného dňa v roku sa v Tatrách ponesú v znamení tatranskej lyžovačky a krstu snehovej vločky na Štrbskom Plese. Na Liptove sa so starým rokom lúčia netradične v plavkách priamo v bazénoch obidvoch tamojších akvaparkov.

Rozlúčka so starým rokom a vítanie nového sa začína na tatranských svahoch. Na Chopku je od 20 do 40 centimetrov snehu a podmienky na lyžovanie sú veľmi dobré, dobré, na niektorých miestach v Nízkych Tatrách obmedzené.

„Veľmi dobré podmienky na lyžovanie, 40 až 50 centimetrov snehu, sú vo Vysokých Tatrách, kde si lyžiari užívajú slnečnú lyžovačku zo Skalnatého plesa do Tatranskej Lomnice. V prevádzke sú aj zjazdovky Jakubkova lúka I a II v Starom Smokovci a aj 6 zjazdoviek v kompletne otvorenom lyžiarskom stredisku na Štrbskom Plese,“ informovala hovorkyňa spoločnosti Tatry Mountain Resorts Zuzana Fabianová.

Čakanie na rok 2016 sa na Námestí Majstrovstiev sveta 1970 na Štrbskom Plese začne symbolicky o 11.00 h. Krstom snehovej vločky, sľubom lyžiarskych inštruktorov a zábavou s imitátorskou dvojicou. Pre tých, ktorí si budú na Liptove užívať dovolenku aj po Novom roku, pripravilo lyžiarske stredisko v Jasnej už 2. januára 2016 zábavné majstrovstvá sveta v spúšťaní sa na igelitoch Speed Bag Race. Deti aj dospelí si na snehu užijú veselý deň v súťažiach o zaujímavé ceny.

zdroj a ilustr. foto : tasr

Pozri tiež

Zimnú sezónu v Jasnej otvoria hymnou na Chopku Horehronskí chlopi 

Na otvorenie zimnej sezóny 2018/2019 v Jasnej v Nízkych Tatrách, ktoré sa uskutoční 30. novembra, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *