VÁŽNA DOPRAVNÁ NEHODA V BREZNE, ZRANENÝ 4-ROČNÝ CHLAPEC!

Polícia v Brezne vyšetruje dopravnú nehodu pri ktorej bol zrazený chodec. V piatok vo večerných hodinách vodičovi osobného auta vybehol spoza veľkokapacitného kontajnera do jazdnej dráhy 4–ročný chlapec!

Nehoda sa stala v Brezne, v smere jazdy na Polomku. Vodič strhol vedenie vozidla, ale aj tak už nedokázal zrážke zabrániť. Chlapca s ťažkými zraneniami previezli do nemocnice.

V snahe predísť dopravnej nehodovosti detí je nevyhnutné, aby rodičia venovali pozornosť dopravnej výchove svojho dieťaťa už od najútlejšieho veku. Dieťa je nepozorné, málo predvídavé, koná impulzívne a často nevie posúdiť nebezpečenstvo situácie, v ktorej sa ocitlo. Pre svoj malý telesný vzrast má obmedzený výhľad na vozovku a aj pre vodičov automobilov je v hustej premávke ťažšie spozorovateľné!

Skôr ako pôjde dieťa samé na ulicu bez dozoru dospelých, musí bezpodmienečne vedieť, že:
– nemá vstupovať na vozovku spomedzi zaparkovaných áut, ktoré mu znemožňujú výhľad
– má prechádzať cez cestu najkratším smerom – kolmo,
na vozovku môže vstúpiť len po pozornom rozhliadnutí sa vľavo i vpravo a len vtedy, ak sa nepribližuje automobil
– má zásadne prechádzať po vyznačených priechodoch pre chodcov (zebra)
– má chodiť po chodníku pre chodcov; tam kde nie je vybudovaný, chodí sa po ľavej krajnici, prípadne po ľavej strane vozovky a to najviac dvaja vedľa seba (ideálne s viditeľne umiestnenými reflexnými prvkami)

Zdroj  a foto : Polícia SR – Banskobystrický kraj

Pozri tiež

V roku 2020 kraj investuje 58 037 000 eur do rekonštrukcie ciest, zariadení sociálnych služieb, stredných škôl či obnovy kultúrnych pamiatok

Aj v roku 2020 sú pre Banskobystrický samosprávny kraj prioritou bezpečnejšie cesty, kvalitnejšie sociálne služby …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *