Vážna nehoda v okrese Veľký Krtíš – zasahoval aj vrtuľník

K dopravnej nehode došlo dnes (28.3.) po 8.00 hodine ráno na ceste I/75 v okrese Veľký Krtíš. Neďaleko obce Pôtor došlo k zrážke osobného auta s dodávkou.

Podľa doterajšieho objasňovania, k nehode došlo tak, že vodič dodávky Mercedes Sprinter viedol vozidlo v smere od Lučenca na obec Pôtor, pričom cez protismernú časť odbočoval na miesto mimo cestu. V tom čase oproti (v smere od obce Pôtor), prichádzalo osobné motorové vozidlo Ford C-max, pričom došlo k ich zrážke.

V dodávkovom vozidle sa v čase nehody nachádzali dvaja muži, ktorí vyviazli bez zranení. Dodávkové vozidlo viedol 44-ročný vodič z Lučeneckého okresu. Zranenia utrpela posádka osobného auta, kde sa zranili dvaja spolujazdci (67-ročný muž a  64-ročná žena) a jeho 41-ročný vodič. Žena sediaca na prednom sedadle spolujazdca bola s ľahkými zraneniami prevezená do nemocnice.

Záchranári z miesta odviezli aj 41-ročného vodiča osobného auta. Na miesto boli privolaní aj leteckí záchranári, ktorí do Banskobystrickej nemocnice z miesta prevážali 67-ročného muža, spolujazdca, ktorý v čase nehody sedel na zadnom sedadle. Podľa doterajších zistení, muž pravdepodobne nebol pripútaný bezpečnostnými pásmi a po náraze zostal zakliesnený vo vozidle medzi sedadlami. V jeho prípade ide o ťažké zranenia.

Presná príčina vzniku dopravnej nehody, ako aj miera zavinenia je predmetom ďalšieho objasňovania. V súvislosti s nehodou už bolo začaté trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví. Do vyšetrovania bol pribratý aj znalec z odboru cestnej dopravy.

TS: Petra Kováčiková, foto: KRPZ BB

Pozri tiež

VODIČI, SLEDUJTE DOPRAVNÉ ZNAČENIE!

Dopravná nehoda v obci Brehy skončila našťastie iba ľahkým zranením spolujazdkyne. 38-ročný vodič na vozidle …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *