Veľkonočné trhy zavítajú aj do mesta pod Urpínom

Veľkonočné trhy nebudú v meste pod Urpínom chýbať ani tento rok a zavítajú k Banskobystričanom už od 15. marca a potrvajú do 22. marca. Návštevníci si budú môcť vychutnať rôznorodé druhy jedál a nápojov. Nebudú chýbať tradičné stánky s remeselnými výrobkami a ponukou ľudovo – umeleckých predmetov zo šúpolia, dreva, či kože.

Ani tento rok nebude chýbať veľkonočná breza, ktorú osadia 11. marca priamo na námestie a bude pripomínať blížiace sa najvýznamnejšie kresťanské sviatky.

Návštevníci si v stánkom budú môcť zakúpiť tradičné veľkonočné predmety ako maľované vajíčka, kraslice, kvetinové ikebany, pletené korbáče, prútené výrobky, či sladké medovníky. Nebudú chýbať ani cukrárske dobroty, medovina, med a produkty z včelieho vosku.

Stánky  s výrobkami budú otvorené počas celého týždňa v čase od 9:00 hod. do 19:00 hod. a stánky s občerstvením, ktoré budú ponúkať rôznorodé dobroty a nebudú chýbať langoše, trdelníky, či posúchy budú otvorené do 20:00 hod.

Organizátori nezabudli pripraviť aj zaujímavý kultúrny program v ktorom sa predstavia detské folklórne súbory  Matičiarik, Radosť, Prvosienka, ale aj ľudová hudba a folkloristi z Folklórneho súboru  Urpín i Bystrina.

Tešiť sa Banskobystričania môžu aj  na Fujarové trio „Javorová húžva“ a heligónkára Pavola Majeríka.  V tvorivých dielňach naučia malých aj veľkých šibačov, ako si upliesť svoj prvý veľkonočný korbáč.

ek, foto: (pr)

Pozri tiež

Zahraniční a domáci návštevníci radi vyhľadávajú Banskú Bystricu

Zahrať si mestskú hru v centre Banskej Bystrice, absolvovať komentovanú prehliadku kostolov, virtuálnu prehliadku regiónu, vyjsť …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *