Viac ako 200 detí na exkurzii na R1 PR1BINA

Viac ako 200 detí zo štyroch škôl v okolí Nitry sa tento rok zúčastnilo na exkurziách v Stredisku správy a údržby na rýchlostnej ceste R1 PR1BINA.

Žiaci štvrtých ročníkov zo škôl v Nitre, Čiernych Kľačanoch, Sľažanoch a Vrábloch boli účastníkmi série poznávacích výletov, ktorých cieľom je šíriť osvetu v rámci bezpečnosti v premávke aj medzi deťmi. Podujatie už tradične každé leto organizuje koncesionár projektu verejno-súkromného partnerstva (PPP) rýchlostnej cesty R1 PR1BINA spoločnosť GRANVIA a.s. a prevádzkovateľ spoločnosť Granvia Operation, a.s.

,,Bezpečnosť je pre nás absolútnou prioritou. Veríme, že šírením osvety medzi deťmi aj dospelými dokážeme pozitívne ovplyvniť správanie sa účastníkov premávky,“ vysvetlil cieľ podujatia generálny riaditeľ spoločnosti GRANVIA, a.s. Marcel Vial a dodal: ,,Okrem základných pravidiel v premávke deti učíme aj pravidlá prvej pomoci spolu s odborníkmi z Červeného kríža. Súčasťou exkurzie je samozrejme aj prehliadka Strediska správy a údržby.“

Kampane na podporu bezpečnosti v premávke sú na R1 PR1BINA pravidelnosťou. Koncesionár a prevádzkovateľ organizujú okrem školských exkurzií aj exkurzie pre detské tábory, Dni Bezpečnosti na Veľkú Noc a na Dušičky ako aj podujatia na Deň Detí či pri príležitosti Medzinárodného Dňa výskumníkov. Na podujatiach sa každoročne priamo zúčastní viac ako 30 tisíc návštevníkov a záujem z roka na rok rastie. Dôkazom je zvyšujúci sa počet škôl, ktoré sa do exkurzií chcú zapojiť a hravou formou deťom poskytnúť užitočné informácie.

Podujatia podporuje aj sekcia BESIP Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR.

Zdroj a foto: tasr

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *