Viac ako polovica Slovákov oslávi koniec roka s rodinou

S priateľmi a známymi ho strávi necelá pätina (18 %) opýtaných, pričom 11 percent si priateľov pozve domov a zvyšok pôjde na návštevu k známym.

Viac ako polovica (54 %) Slovákov oslávi koniec roka doma s rodinou. Vyplýva to z prieskumu, ktorý agentúra TNS Slovakia realizovala v novembri tohto roka na vzorke 1000 respondentov vo veku 18 až 65 rokov.

S priateľmi a známymi ho strávi necelá pätina (18 %) opýtaných, pričom 11 percent si priateľov pozve domov a zvyšok pôjde na návštevu k známym. Na chate bude silvestrovať 5 percent ľudí, v meste na oslavách 2 percentá, rovnaký počet na plese, diskotéke alebo inej zábave.

Doma s rodinou budú oslavovať skôr ženy a ľudia od 55 rokov. S priateľmi budú respondenti do 34 rokov a ľudia z miest s počtom obyvateľov do 20.000. Do mesta na oslavy sa chystajú hlavne muži, ľudia do 25 rokov a z miest s počtom obyvateľov od 20.000 do 100.000.

Okrem toho prieskum zisťoval aj vzťah Slovákov k zábavnej pyrotechnike. Viac ako polovici (52 %) sa páči, ale vo veľkej miere ju pri oslavách využíva iba 5 percent opýtaných. Symbolicky ju používa 22 percent ľudí. Štvrtine (25 %) sa síce páči, ale nemanipuluje ňou a radšej sa prizerá z bezpečnej vzdialenosti. Hoci 14 percentám sa nepáči, je ochotná ju počas silvestrovských osláv tolerovať a 9 percent by takýto druh zábavy najradšej úplne zakázalo.

Na oslavy tohtoročného Silvestra nakúpi zábavnú pyrotechniku štvrtina (26 %) ľudí. Zaobstarajú si ju skôr muži, mladí ľudia do 34 rokov, respondenti z obcí do 5000 obyvateľov, slobodní respondenti a ľudia s príjmom nad 1000 eur.

Zdroj a foto : tasr

Pozri tiež

Foto: Námestie v Banskej Bystrici sa zaplnilo dvakrát po sebe

Po rokoch sa polnočné oslavy Nového roku vrátili aj na banskobystrické námestie. Pre nedostatočný záujem …

Jeden komentár

  1. A aky je este prieskum 🙂 🙂 🙂 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *