Futsal v Banskej Bystrici sa rozbehol na plné obrátky

V 4. kole futsalisti Lion car MIBA Banská Bystrica cestovali na horúcu pôdu do Trnavy, kde odohrali stretnutie s Bílymi Andelmi. Minulú sezónu v obidvoch merianiach síl vyhrali a túto sériu chceli predĺžiť.

FC Bíli Andeli futsal Trnava – Lion car MIBA Banská Bystrica 3:6 (0:2)

Góly: Oliveira 3, Tužinský, Samson, vlastný Putera – Cintula, Gajdács, Horňák
bez kariet
300 divákov

Rozhodovali: Matula, Badura

Zostava MIBA: Hanakovič (Mráz) – Konder „K“, Vajda, Dobrota, Lemes, Čief, Oliveira, Samson, Tužinský

V úvodných minútach sa hral futsal s množstvom nepresnosti a chýb, ale žiadny z mužstiev nevyužil zaváhania svojho súpera. Až v 7. minúte sa otvoril gólový účet zápasu, keď si zrazil loptu do vlastne siete domáci brankár Putera. Až do konca polčasu si vypracovali obidve mužstvá šance, ale žiadnu z nich nevyužili. V poslednej minúte prvého polčasu zvýšil náskok hostí Oliveira a tak do kabín išli futsalisti Lion car MIBA Banská Bystrica s dvojgólovým vedením. Do druhého polčasu lepšie vstúpili hostia, keď sa peknou strelou presadil Tužinský. Od tretieho inkasovaného gólu začali hrať Bíli Andeli powerplay. V 29. minúte sa domácim podarilo zásluhou Gajdácsa znížiť na 1:3. V tej istej minúte Oliveira svojim druhým gólom v zápase zvýšil náskok hostí na 4:1. O minútu neskôr domáci hrajúci tréner Cintula sa presadil a opäť znížil na rozdiel dvoch gólov. V tej istej minúte zakončil akciu hostí Samson a dostal svoje mužstvo tretíkrát v stretnutí do trojgólového vedenia. V 31. minúte sa skóre opäť menilo, keď Oliveira zaknihoval druhý hetrik v drese Banskej Bystrice, 2:6. Bodku za stretnutím dal domáci hráč Horňák, ktorý v poslednej minúte kozmeticky upravil zápasové skóre na 3:6.

Martin Majling, tréner Lion car MIBA Banská Bystrica:

„V zápase proti posilnenému súperovi sme nastúpili s cieľom potvrdiť tri body z domácej palubovky. Prvý polčas sa však u obidvoch tímov vyznačoval množstvom nepresností a chýb. Dalo by sa povedať že nastúpil jednooký so slepým, pričom našťastie my sme boli tým bojovným dvojgólovým jednookým, ktorý strelil góly po nacvičených štandardách. V druhom polčase sme pridali krásny gól zásluhou oslávenca Tužinského, po ktorom domáci začali hrať svoju obľúbenú powerplay. Od tohto momentu síce pridal súper tri góly, na ktoré sme vždy vedeli kontrovať. Po bojovnom kolektívnom výkone sme tak zaknihovali ďalšie cenné víťazstvo aj zásluhou zlepšujúcej súhry chalanov a dobrej individuálnej a streleckej formy Evandra.“

Ostatné výsledky 4. kola:

Wild Boys ´02 Bratislava – ŠK Makroteam Žilina 2:3 (2:0)

MŠK Žilina FUTSAL – Rehab Klinik Baraberi Bratislava 5:3 (5:1)

16.11.2018, Futsal Team Levice – MIMEL Lučenec

Tabuľka: https://slovensky-futsal.futbalnet.sk/sutaz/2490/

Najbližšie futsalisti odohrajú stretnutie na domácej palubovke s Levicami už dnes večer. Týmto pozývame fanúšikov do športovej haly Dukla na Štiavničkách v piatok 12. októbra o 20:00 hod., aby prišli banskobystrických futsalilstov podporiť.

zdroj: Lukáš Berec

 

Pozri tiež

Naši dvaja hráči odohrali Turnaj štyroch krajín v Poľsku za seniorskú reprezentáciu

Slovenská futsalová reprezentácia sa od 23. do 25. septembra zúčastnila Vyšehradského pohára v Poľsku. Vo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *