Vlamača z Košíc chytili policajti v Banskej Bystrici

Vyšetrovateľ v Banskej Bystrici obvinil zo zločinu krádeže a z prečinu porušovania domovej slobody 38-ročného Vladimíra z Košíc. V piatok (27.5.) sa v Banskej Bystrici vlámal do troch bytov a po štvrtom pokuse vlámať sa do bytu ho policajti zadržali.

V piatok krátko pred poludním sa pokúsil vypáčiť vchodové dvere na byte, ktorý sa nachádza na 5. poschodí na ulici Nám. Ľ. Štúra v Banskej Bystrici. Pri skutku ho vyrušil majiteľ bytu, ktorý v tom čase bol doma a neváhal privolať policajtov. Keďže páchateľ zistil, že byt nie je prázdny, ušiel dolu po schodoch, kde na 1. poschodí už stretol policajtov z obvodného oddelenia PZ –západ, ktorí mu obmedzili osobnú slobodu a následne ho odovzdali kriminálnej polícii. Krátko pred tým, sa vlámal do troch bytov na 6. poschodí na Tulskej ulici. Z jedného bytu nič neukradol, ale poškodením dverí spôsobil škodu 100 eur. V ďalšom byte ukradol peniaze a 50 kusov zberateľských mincí, čím majiteľke spôsobil celkovú škodu 420 eur. V treťom byte ukradol peniaze, pánsky zlatý prsteň a manžetové gombíky. Poškodenému majiteľovi spôsobil škodu odhadnutú na 533 eur. Po zadržaní sa ku skutkom priznal a svoje konanie oľutoval. Uviedol, že je nezamestnaný a prostriedky na živobytie si zaobstaráva vlámačkami do bytov. Priznal sa k viacerým vlámaniam do bytov v Poprade, Prešove, Michalovciach aj v Lučenci, kde odcudzil peniaze a rôzne šperky.

Vyšetrovateľ v Lučenci začal trestné stíhanie vo veci zločinu krádeže a prečinu porušovania domovej slobody, z ktorých je podozrivý 38-ročný Vladimír z Košíc. Ešte v apríli (14.4.) sa vlámal do dvoch bytov na 6. poschodí na Novohradskej ulici v Lučenci. Jeden byt prehľadal, ale nič z neho neukradol. Poškodením dverí spôsobil majiteľke škodu 50 eur. V druhom byte ukradol rôzne šperky, peniaze a cigarety. Majiteľke bytu spôsobil škodu viac ako 550 eur. Prípady sú v štádiu vyšetrovania a v krátkom čase bude obvinenému Vladimírovi vznesené obvinenie aj z týchto skutkov.

Po vykonaní procesných úkonov ho vyšetrovateľ v Banskej Bystrici umiestnil do policajnej cely a spracoval podnet na návrh na jeho vzatie do väzby. V nedeľu (29.5.) sudca okresného súdu, za pokračovací zločin krádeže v súbehu s  prečinom  porušovania domovej slobody,obvineného vzal do väzby.V minulosti bol už viac krát súdne trestaný, prevažne za majetkovú trestnú činnosť a týchto skutkov sa dopustil v podmienke.  Za tieto zločiny môže byť potrestaný odňatím slobody na 3 až 10 rokov.

Zdroj a foto : KRPZ-BB, mjr. PhDr. Mária Faltániová

Pozri tiež

Dopravná situácia v okrese Banská Bystrica v mesiaci november

V novembri dopravná polícia v Banskej Bystrici zaevidovala 26 dopravných nehôd, čo je v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom nárast …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *